Reklama

Reklama

Szykują się wzmożone kontrole na drogach. Policja apeluje o rozsądek za kierownicą

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Szykują się wzmożone kontrole na drogach. Policja apeluje o rozsądek za kierownicą - Zdjęcie główne

W ostatni weekend wakacji drogówka będzie prowadzić wzmożone kontrole | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przed nami ostatni wakacyjny weekend, który jak co roku stanie pod znakiem powrotów z wypoczynku. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych na trasach i w miejscach szczególnie niebezpiecznych, również na terenie Kutna i okolic. Mundurowi apelują do wszystkich powracających z wakacji o rozsądek podczas jazdy, bo przede wszystkim on jest gwarantem bezpiecznego dotarcia do celu.

Reklama

- Apelujemy do  kierujących pojazdami by  podczas włączania się do ruchu,  zmianie pasa ruchu lub kierunku jazdy  zachowywali  szczególną ostrożność.  Przypominamy o kontroli drogi poprzez spoglądanie  w lusterka. Tego typu zachowania niewątpliwie pomogą uchronić nas od spowodowania zdarzenia drogowego (szczególnie z jadącym za nami jednośladem). Nie bądźmy zaskoczeni nagle pojawiającym się motocyklistą - uczula WRD KWP w Łodzi.

Funkcjonariusze przypominają także, by pamiętać o pieszych i ich bezpieczeństwie. Dojeżdżając do przejścia dla pieszych oprócz zachowania szczególnej ostrożności, zwolnijmy prędkość na tyle, abyśmy  w przypadku wejścia na jezdnię pieszego  w sposób sprawny i  bezpieczny mogli  zatrzymać swój pojazd. Nie zapominajmy  że, wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są głównym powodem  zdarzeń  drogowych z udziałem pieszych.

- Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego.  Niezbędnym elementem Waszego  bezpieczeństwa niezależnie czy poruszacie się pieszo, jedziecie rowerem czy korzystacie z  hulajnogi,  jest możliwość zauważenia  Was przez kierującego. Już dziś powinniśmy zadbać o wyposażenie nie tylko siebie ale również  swoich najbliższych w elementy odblaskowe.  Tym bardziej że,  z dnia na dzień,  dni stają się co raz krótsze - zaznacza asp. sztab. Marzanna Boratyńska.

Przypominamy, że od wielu lat prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, dlatego tak ważne jest dostosowanie jej do określonych znakami i przepisami limitów oraz do panujących warunków na drodze.

Mandaty karne obowiązujące obecnie za przekroczenie prędkości:

do 10 km/h to mandat w wysokości 50 zł (było 50 zł)

od 11 km/h do 15km/h – 100 zł ( było od 50 zł do 100 zł)

od 16km/h  do 20 km/h – 200 zł ( było od 50 zł do 100 zł)

0d 21km/h do 25 km/h – 300 zł ( było od 100 zł do 200 zł)

od 26 km/h do 30 km/h – 400 ( było od 100 zł do 200 zł)

ponad 30 km/h – 800 zł ( było od 200 zł do 300 zł)

ponad 40 km/h – 1000 zł ( było od 300 zł do 400 zł)

ponad 50 km/h – 1500 zł ( było od 400 zł do 500 zł)

ponad 60 km/h – 2000 zł (było od 400 zł do 500 zł)

ponad 70 km/h – 2500 zł (było od 400 zł do 500 zł)

I na koniec. Pamiętajmy także, że na trasach wyjazdowych z miejscowości wypoczynkowych będzie większy ruch. Odpowiedzialnie przewidujmy możliwe sytuacje na drodze. Podczas jazdy zawsze  kierujmy się rozsądkiem. Lepiej  wyjechać trochę wcześniej i dojechać spokojnie, niż wybierać się w podróż na „ostatni gwizdek”, po drodze  łamiąc przepisy i wykazywać się brakiem kultury na drodze. Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy w ten weekend ruszą w drogę powrotną do domu   dojadą do celu bezpiecznie. Dla każdego jest miejsce na drodze i tylko od nas zależy czy my, a także inni uczestnicy ruchu drogowego wspólnie będziemy na tej drodze bezpieczni.

Info: WRD KWP w Łodzi

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy