Reklama

Reklama

Szykuje się duża inwestycja w powiecie kutnowskim. Wartość? ponad 40 milionów złotych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-pixabay.com

Szykuje się duża inwestycja w powiecie kutnowskim. Wartość? ponad 40 milionów złotych - Zdjęcie główne

PKP PLK podpisało umowę na kolejny etap remontu na trasie Kutno-Toruń | foto poglądowe-pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wyższe standardy bezpieczeństwa i sprawniejsze podróże – to główne założenia inwestycji, której wartość to ponad 42 miliony złotych. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z wykonawcą robót budowlanych na trasie z Kutna do Torunia.

Reklama

PKP PLK podpisały umowę na zaprojektowanie i przeprowadzenie robót budowlanych na odcinku Ostrowy-Toruń Główny Etap IV w ramach zadania pn. „Prace na linii kolejowej nr 18 na odcinku Kutno – Toruń Główny”. 

O sprawie donosi branżowy portal nakolei.pl. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczają na realizację 42,7 mln netto, ze środków budżetowych. 

Prace mają zostać zakończone w 2023 roku. Za ich wykonanie będzie odpowiadać konsorcjum: Polski Holding Budowlany Infrastruktura Sp. z o.o., Gór Tor, Przedsiębiorstwo Inżynierii Budowlanej Kopacki Sp. z o.o.

- Kolej z Kutna do Torunia przyspiesza. Cieszę się, że efektem podpisanej dzisiaj umowy na prace na linii kolejowej nr 18 będzie zwiększenie prędkości dla pociągów pasażerskich i towarowych. Inwestycja nie tylko ułatwi podróże mieszkańcom miejscowości położonych wzdłuż tej trasy, ale również ucieszy przedsiębiorców i przedstawicieli przemysłu. Konsekwentnie budujemy kolej bezpieczną, komfortową i przewidywalną – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury cytowany przez serwis nakolei.pl.

Kolejny etap prac na linii kolejowej między Kutnem a Toruniem (nr 18) obejmie modernizację 14 km torów na wybranych odcinkach między Włocławkiem a Toruniem Głównym. 

Sprawniejszą i szybszą obsługę pociągów na stacji Toruń Główny zapewni przebudowa urządzeń systemu sterowania ruchem kolejowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy