Reklama

Reklama

Szykuje się powrót zimy! Sprawdź prognozę na najbliższe dni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Szykuje się powrót zimy! Sprawdź prognozę na najbliższe dni - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie ma dobrych wieści dla ciepłolubnych. W trzecim tygodniu marca do Polski powraca bowiem zimowa aura, która nie ominie również powiatu kutnowskiego. O ile na początku tygodnia przeważać jeszcze będą opady deszczu, o tyle później dominował będzie deszcz ze śniegiem, a po kolejnym ochłodzeniu - w piątek - śnieg.

Reklama

Synoptycy przewidują, że ocieplenie może przyjść dopiero w niedzielę. A jak pogoda będzie kształtować się na przestrzeni najbliższych dni? 

We wtorek według synoptyków nadal przeważać będą chmury z przelotnymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu w górach, gdzie mogą powstawać zawieje. Pokrywa śnieżna w Karpatach miejscami podniesie się o 5 cm, a w Sudetach nawet o 7-10 cm. "Temperatura wyniesie od 3 stopni C na północy do 7 stopni C na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat od 2 stopni C do 4 stopni C" – prognozuje Instytut.

W środę silniej powieje w związku z nasuwającymi się niżem znad Ukrainy i wyżem znad Europy Zachodnie. "W całym kraju będzie dużo chmur z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach nadal możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej o kolejne 5 cm. Na termometrach od 3 stopni C na wschodzie i północy do 7 stopni C na zachodzie, na Podhalu około -1 stopnia C" – zapowiada IMGW.

W czwartek nadal pochmurno z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i śniegu, ale powinno być ich już mniej. Wiatr także osłabnie, ale nadal będzie z kierunków północnych. W nocy temperatura wyniesie od -3 stopni C do 0 stopni C, ale na Podhalu może spaść do około -7 stopni C, z kolei w dzień wzrośnie tylko do 2 stopni C, 4 stopni C, a na Podhalu do 0 stopni C.

W piątek i sobotę do kraju napłynie powietrze pochodzenia arktycznego, ochłodzi się i przelotnie będzie padał śnieg. Jeszcze w nocy z czwartku na piątek termometry wskażą ujemne wartości. Z piątku na sobotę – od -7 do -4 stopni C i do -2 stopni C nad morzem. Na Podhalu zaś temperatura spadnie nawet do -9 stopni C. W sobotę w dzień temperatura będzie już raczej dodatnia, do 4 stopni C na zachodzie, tylko na Podhalu od -3 do 0 stopni C.

Według prognozy IMGW, ocieplenie nadejdzie w niedzielę. Pojawi się więcej słońca, zachmurzenie przeważać będzie tylko na zachodzie, gdzie spadnie deszcz i deszcz ze śniegiem. "W nocy nadal będzie zimno – od -6 stopni C na północnym wschodzie do -1 stopni C na zachodzie, na Podhalu około -9 stopni C. W dzień temperatura maksymalna wyniesie już od 2 do 5 stopni C. Wiatr osłabnie" – przewiduje IMGW.(PAP)

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy