Reklama

Takich pociągów jeszcze nie było! Piłsudski, Haller i Witos przejadą przez Kutno

Opublikowano:
Autor:

Takich pociągów jeszcze nie było! Piłsudski, Haller i Witos przejadą przez Kutno - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ojcowie sukcesu, architekci polskiego tryumfu nad bolszewikami ozdobią lokomotywy PKP Intercity. Przewoźnik włącza się w upamiętnienie setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. W najbliższych dniach w trasę po Polsce wyruszą pociągi oklejone grafiką przedstawiającą takie postaci jak Piłsudski, Witos, Rozwadowski, czy Haller. Chodzi m.in o pojazdy poruszające się na trasie Kołobrzeg-Warszawa.

PKP informuje, że nowy wygląd zyskały dwie lokomotywy EP09 nazywane popularnie „dziewiątkami”. Grafika przedstawia m.in. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Ignacego Daszyńskiego, Wincentego Witosa oraz generałów - Tadeusza Rozwadowskiego, Józefa Hallera i Kazimierza Sosnkowskiego. Pojazdy o numerach 014 i 026 pojadą m.in. w zestawieniu pociągu EIC Posejdon z Warszawy do Kołobrzegu.

-15 sierpnia 1920 roku na przedpolach Warszawy rozegrała się bitwa zaliczana przez historyków do najważniejszych w dziejach świata. Sto lat temu obroniliśmy młodą i wykuwającą się niepodległość naszego kraju oraz ochroniliśmy Europę przed najazdem barbarzyńskiego bolszewizmu. W najbliższych dniach czeka nas wspólne świętowanie stulecia Cudu nad Wisłą. Przygotowaliśmy z tej okazji wiele wydarzeń, mających na celu upamiętnienie bohaterów Bitwy Warszawskiej – mówi Piotr Gliński, Wicepremier oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

To kolejny raz, kiedy PKP IC włącza się w upamiętnienie wydarzeń historycznych. W 2018 roku Spółka zaangażowała się m.in w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na tory wyjechało wtedy 20 lokomotyw przewoźnika ozdobionych biało-czerwoną, okolicznościową grafiką.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE