Reklama

Tarcza antykryzysowa w Łódzkiem: przedsiębiorcy otrzymali ponad 130 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Tarcza antykryzysowa w Łódzkiem: przedsiębiorcy otrzymali ponad 130 mln zł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dotychczas przedsiębiorcy z województwa łódzkiego otrzymali w sumie ponad 133 mln zł w ramach wsparcia z tarcz antykryzysowych realizowanych przez ZUS. Chodzi o zwolnienie z opłacania składek i wypłatę postojowego.

- Ponad 50 tys. firm z łódzkiego, zwolnionych zostało z opłacania składek za marzec, na łączną kwotę prawie 101 mln zł. Z postojowego w łódzkim skorzystało 16,3 tys. osób, a kwota wypłaconego postojowego w Łódzkiem to 32,6 mln zł.- mówi Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.

Najwięcej wniosków o zwolnienie z opłacania składek zostało pozytywnie zweryfikowanych na terenie działania I oddziału ZUS w Łodzi – blisko 21,5 tys.. Objęte zwolnieniem zostały składki na kwotę 42,6 mln zł. W II oddziale ZUS w Łodzi z opłaty składek za marzec zwolniono do tej pory 15,6 tys. podmiotów na kwotę 30,7 mln zł., oraz w tomaszowskim oddziale ZUS – zwolniono z opłacania składek 13,5 tys. firm, na kwotę 27,5 mln zł.

Jeśli chodzi o postojowe, to i tu najwięcej wypłat miało miejsce na terenie I oddziału ZUS w Łodzi – 7,3 tys. podmiotów otrzymało w ramach postojowego w sumie ponad 14,5 mln zł. W II oddziale ZUS w Łodzi postojowe otrzymało 5 tys. przedsiębiorców i osób wykonujących umowy cywilnoprawne na łączną kwotę prawie 10,1 mln zł oraz w tomaszowskim oddziale ZUS - 4 tys. osób uzyskało postojowe w łącznej kwocie prawie 8 mln zł.

Nowe wersje wniosków już dostępne

Od 7 maja na portalu PUE ZUS dostępne są wzory nowych wniosków o wsparcie: odstąpienie od pobierania odsetek za zwłokę (RDO), zawieszenie spłaty umowy (RDS), świadczenie postojowe za kolejny okres (RSP-DK i RSP-CK).

Wnioski o wsparcie z ZUS w ramach tarczy antykryzysowej można składać elektronicznie (na PUE ZUS), za pośrednictwem poczty oraz osobiście w placówce ZUS. Co ważne, skany i zdjęcia wniosków, a także pliki Word, pdf lub inne przesłane e-mailem nie będą traktowane jak wnioski i nie będą przez ZUS rozpatrywane.

Szczegółowe informacje na temat tego, kto może skorzystać z ulg, gdzie składać wnioski i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE