Reklama

Targowica w Żychlinie ponownie otwarta. ''Proszę o przemyślane i szybkie zakupy''

Opublikowano:
Autor:

Targowica w Żychlinie ponownie otwarta. ''Proszę o przemyślane i szybkie zakupy'' - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski apelował do samorządów, by - pomimo stanu epidemicznego - nie zamykać targowic. Powód? To rynek zbytu dla rolników, którzy w obliczu pandemii znaleźli się w trudnej sytuacji. Dzisiaj weszło w życie Rozporządzeniu Rady Ministrów, wprowadzając nowe zasady funkcjonowania handlu na straganach lub targowisku. Błyskawicznie zareagował na to burmistrz Żychlina, który postanowił ponownie otworzyć miejską targowicę.

- W związku z obecnym uszczegółowieniem przepisów ponownie zostanie otwarta targowica miejska przy ul. 3 Maja, co nie oznacza że można z niej korzystać w sposób swobodny i dowolny - zaznacza Grzegorz Ambroziak.

Włodarz prosi mieszkańców o o ścisłe stosowanie się do zaleceń obsługi targowicy.

Targowica będzie czynna od godz. 6:00 do 11:00 w czwartki i soboty. O czym jeszcze należy pamiętać?

- brama wjazdowa na targowicę służy tylko osobom handlującym

- wejście dla kupujących odbywa się pod nadzorem obsługi z zastrzeżeniem, że mogą wejść tylko 3 osoby, licząc na jedno ustawione miejsce prowadzenia sprzedaży – z wyłączeniem osób stanowiących obsługę targowicy oraz straganów (przykład: jeżeli na targowicy ustawi się 20 straganów to osób kupujących można wpuścić tylko 60)

- nie można zagęszczać wąskiego wejścia, nie można ustawiać się do sprzedaży z ręki, kosza, skrzynki w przejściu na targowicę, ani przed wejściem!

- korzystanie z targowicy ma się odbywać przy zachowaniu wszystkich narzuconych rozporządzeniem zasad i środków ostrożności: zachowanie odległości między osobami, używanie rękawiczek, wizyta na targowicy tylko w celu dokonania niezbędnych zakupów
każdy sprzedający i kupujący musi zadbać o czystość, nie śmiecimy, nie rzucamy papierków i folii czy reklamówek, co niestety zdarzało się nagminnie w dni targowe, a było szczególnie uciążliwe w dni wietrzne – zadbajmy o czystość otoczenia.

Burmistrz zastrzegam, że w przypadku nie stosowania się do poleceń obsługi w zakresie liczby osób kupujących oraz ustawiania stoisk handlowych/handlu „z ręki” w miejscach zabronionych, targowica zostanie ponownie zamknięta.

- Najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego proszę o przemyślane i szybkie zakupy na targowicy oraz bezwzględne stosowanie się do poleceń obsługi. Ponowne uruchomienie możliwości handlu na targowicy nikogo nie zwalnia z obowiązków związanych z obostrzeniami wynikającymi z Rozporządzenia Rady Ministrów. Bądźmy ostrożni, nie narażajmy się na sankcje karne związane z ukaraniem mandatem przez policję. Obowiązuje zakaz przemieszczania się bez uzasadnionej przyczyny, więc jeszcze raz proszę o dostosowanie się do przepisów i korzystanie z zakupów na targowicy tylko w przypadku konieczności, braku możliwości zrobienia zakupów w bliższej lokalizacji - apeluje Grzegorz Ambroziak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE