Reklama

Teatralny sukces kutnianki Kamili Banasiak

Opublikowano:
Autor:

Teatralny sukces kutnianki Kamili Banasiak - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jedną z dwóch głównych nagród 14.Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Teatrze Studio w Warszawie jury przyznało Kamili Banasiak za wykonanie oraz Aleksandrze Skorupie za scenariusz i reżyserię, za monodram "Wanda Wasilewska".Kamila Banasiak jest pochodzącą z Kutna studentką IV roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Związana jest z kutnowską Grupą Teatralną od "od jutra", która w 2014 roku obchodziła jubileusz 30-lecia istnienia.

Werdykt ustaliło jury w składzie: Marta Malikowska - aktorka, Jacek Poniedziałek - aktor, tłumacz i reżyser, Witold Mrozek - krytyk teatralny. Pula nagród wynosiła 15 000 zł.

Monodram oparto na biografii Wandy Wasilewskiej - polskiej i sowieckiej działaczki komunistycznej nazywanej "stalinowskim upiorem" i "kochanką Stalina".

- Polityka zawładnęła i zniszczyła jej życie prywatne. Idee, którym hołdowała, zostały wypaczone przez system totalitarny. Myślę, że dziś Wasilewska mogłaby do nas przyjść z przestrogą przed tym, do czego prowadzą utopijne ideologie - mówiła reżyserka Aleksandra Skorupa w rozmowie z Jakubem Wydrzyńskim z Dziennika Teatralnego Kraków.

Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego organizowany jest od 14 lat przez Stowarzyszenie Teatru Konsekwentnego. Jest to największy i najbardziej prestiżowy konkurs tego typu, który od lat podejmuje próbę pokazania warszawskiej publiczności monodramów z całej Polski, konfrontuje artystyczne dokonania różnych grup i twórców teatralnych, a także promuje niezawodne formy działalności teatralnej na najwyższym poziomie.

Spektakl będzie można zobaczyć na tegorocznym Forum Młodej Reżyserii w Krakowie w dniach 18-20 listopada.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE