Reklama

Reklama

Tlenek węgla zaatakował - dwie osoby w szpitalu

Opublikowano: wt, 21 lis 2017 10:41
Autor:

Tlenek węgla zaatakował - dwie osoby w szpitalu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W porze jesienno - zimowej znacznie częściej odnotowuje się wyższy poziom stężenia CO w budynkach. Substancja ta, zwana potocznie czadem, jest silnie toksyczna i wywołuje zatrucia organizmu u człowieka. Dziś rano straż i pogotowie ratunkowe musiały interweniować, gdyż w jednym z domów wystąpiło duże stężenie tlenku węgla.

Reklama

Na ulicy Zielnej w budynku mieszkalnym dwie osoby zatruły się czadem. Jak się okazało, jego stężenie wynosiło ponad 500 ppm. Straż została zaalarmowana przez pogotowie, które było pierwsze na miejscu. Zatrucie tlenkiem węgla było na tyle poważne, że domownicy zostali przewiezieni do kutnowskiego szpitala.

Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 7:07. Jeden zastęp JRG Kutno został wysłany na miejsce w celu dokonania pomiarów. Miernik wykazał, że w budynku jest bardzo wysoki poziom stężenia CO. Zastęp wrócił do bazy ok. 8:30 - informuje st. kpt. Zdzisław Pęgowski z KP PSP Kutno.

Lekarze apelują, by każdy, kto ma taką możliwość i zdrowie, a nawet życie swoje i rodziny nie jest mu obojętne, zaopatrzył się w czujki. Dzięki nim można sprawdzać poziom stężenia tlenku węgla i w przypadku, gdy jest ono duże, umożliwia to szybką reakcję. Zwłaszcza, że sezon grzewczy ruszył pełną parą i interwencje do tego typu zdarzeń są coraz częstsze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)