Reklama

Reklama

To już jest koniec...

Opublikowano: pon, 22 cze 2015 09:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzieci z punktu przedszkolnego "Kolorowy Świat" w Bielawkach w ramach konkursu "Bezpieczne Dziecko – Bezpieczne Przedszkole" odwiedziły Kutnowski Dom Kultury. Spotkanie składało się z kilku etapów. Najpierw pod kierunkiem Dominiki Staniszewskiej – instruktora ds. teatru uczestniczyły w warsztatach plastycznych a następnie ruchowych i tanecznych. Przedszkolaki chętnie brały udział w ćwiczeniach mimiki, ruchu i dykcji. Po zajęciach dzieci mogły zobaczyć jak zdobyta wiedza wygląda w praktyce. W związku z powyższym obejrzały spektakl o niewątpliwym walorze edukacyjnym pt. „Tańcowały dwa Michały” w wykonaniu Teatru Puszek. Przedstawienie w nowatorski i bardzo interesujący sposób ukazuje następstwa rozmów z nieznajomymi. To wspaniała lekcja pokazowa zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci a nawet dorosłych.

Reklama

Po spektaklu przedszkolaki mogły zobaczyć kulisy i z bliska przyjrzeć się pracy aktorów. Potem odbyło się spotkanie z Jadwigą Rzetelską – instruktorem ds. teatru i reżysera powyższego przedstawienia. Dla przedszkolaków to szczególne wyróżnienie, ponieważ Teatr Puszek, sekcja KDK w 2015 roku obchodzi swoje 35 – lecie.

Początkowo nosił nazwę „Teatrzyk Kukiełkowy”. Został założony w Kutnowskim Domu Kultury 7.10.1979 r. przez instruktora Jadwigę Rzetelską. Dzieci na zajęciach nie tylko przygotowywały się do przyszłych występów, ale wykonywały samodzielnie kukły, pacynki, oraz elementy scenografii. Rok później 30.10.80 r. od wykonanego na zajęciach pieska –pacynki (na zdjęciu obok) Teatrzyk Kukiełkowy przyjął imię Puszek.

Pierwsza premiera Teatru Puszek odbyła się 17.03.198 r. w Klubie Ruchu w Strzegocinie. Ostatnia, najnowsza Premiera Teatru PUSZEK nosi tytuł Bal u Króla Lula. Spektakle PUSZKA poruszały niejednokrotnie ważne dla dzieci i młodzieży tematy, ukazując jednocześnie ponadczasowe wartości.

Po wyczerpujących warsztatach teatralnych i radach instruktorów dzieci z wielkim przejęciem wróciły do przedszkola. Po krótkiej przerwie rozpoczęły się przygotowania do ich występu przygotowanego w odniesieniu tematycznym zadania - nagrania scenki dramy.

Charakteryzacja aktorów, aranżacja tła oraz oprawa muzyczna sprawiły, ze dzieci świetnie wcieliły się w swe role i wywołały swym występem łzy szczęścia wśród wtajemniczonych. Premiera odbędzie się dnia 26 czerwca 2015 r. podczas uroczystego podsumowania całego konkursu w gronie osób, które włączyły się w realizację programu konkursu.

Koordynator realizacji konkursu – Emilia Tarka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)