Reklama

To już pewne: będzie nowa szkoła

Opublikowano:
Autor:

To już pewne: będzie nowa szkoła - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podczas trwającej dziś sesji rady powiatu kutnowskiego obyło się głosowanie w sprawie podjęcia uchwały o utworzeniu szkoły branżowej.

Nowo powołana placówka to Szkoła Specjalna Branżowa I stopnia nr 2. Będzie się ona znajdować przy ul. Dobrzelińskiej 6 w Żychlinie, gdzie mieści się Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii „Domostwo”. Władze powiatu włączą „Branżówkę” w jego skład. Jak wynika z treści uchwały, szkoła branżowa zostanie założona z dniem 1 września br. i stanowić będzie integralną część „Domostwa”. Organem prowadzącym szkołę będzie Powiat Kutnowski, a nadzór nad placówką sprawować będzie Łódzki Kurator Oświaty.

Statut szkoły zawarty w uchwale określa, że szkoła ta będzie publiczną placówką przeznaczoną dla młodzieży, która z powodu zaburzeń rozwojowych, trudności w uczeniu się i zaburzeń w funkcjonowaniu społecznym jest zagrożona niedostosowaniem społecznym i wymaga stosowania specjalnej organizacji nauki, metod pracy, wychowania oraz pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Młodzież przyjmowana będzie do szkoły na okres, na jaki wydano oświadczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Do zadania szkoły, prócz kształcenia i wychowywania uczniów, należeć będzie eliminowanie przyczyn i przejawów zagrożenia niedostosowaniem społecznym, przygotowywanie uczniów do samodzielnego i odpowiedzialnego życia oraz przygotowanie zawodowe. Szkoła będzie także organizować i udzielać pomocy pedagogiczno-psychologicznej zarówno uczniom jak i im rodzicom oraz nauczycielom.

Za przyjęciem uchwały w sprawie utworzenie ww. szkoły zagłosowało 18 radnych. Wszyscy jednogłośnie ją przyjęli.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE