Reklama

To już pewne. PKP nie będzie budować w Kutnie

Opublikowano:
Autor:

To już pewne. PKP nie będzie budować w Kutnie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W poniedziałek informowaliśmy o tym, że wkrótce na terenach należących do kolei możemy spodziewać się dużych inwestycji. Władze spółki zamierzają budować hotele, apartamentowce i biurowce. Niestety, te plany nie obejmują naszego miasta.


O planach komercjalizacji kolejowych terenów informował wiceminister infrastruktury, Andrzej Bittel. Planuje się, by apartamentowce, hotele i biurowce były źródłami długotrwałych dochodów dla spółki.

- PKP SA jest jednym z większym właścicieli nieruchomości, które można w różny sposób zagospodarować. Jednym z lepszych jest komercjalizacja tych nieruchomości poprzez budowę na nich biurowców, hoteli czy mieszkań – przytacza słowa wiceministra portalsamorzadowy.pl

Zapytaliśmy więc u źródła, czy takie plany dotyczą także Kutna. Jak dowiadujemy się z odpowiedzi:

- Jako PKP S.A najczęściej koncentrujemy się na inwestycjach związanych z dworcami oraz logistyką. Zazwyczaj obszarem związanym z budową hoteli, lokali mieszkaniowych czy obiektów handlowych zajmuje się Xcity Investment, nasza spółka zależna, która wchodzi w skład Grupy PKP. Na tę chwilę Xcity Investment nie ma w planach realizacji projektu na terenie Kutna – informuje nas Aleksandra Grzelak z Wydziału Prasowego Polskich Kolei Państwowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE