Reklama

Reklama

Tomasz Rzymkowski z wizytą w Pałacu Saskim. Co tam robił? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 16 sty 2022 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwa odbudowa Pałacu Saskiego w Kutnie. Prace ciągle postępują, a na dachu budynku umieszczono ostatnio gigantycznego orła. Z postępami działań w przyszłej wizytówce Kutna zapoznali się właśnie Tomasz Rzymkowski i Zbigniew Wdowiak.

Reklama

- Dzisiaj w Pałacu Saskim gościliśmy wiceministra edukacji i nauki Tomasza Rzymkowskiego oraz zastępcę prezydenta Kutna Zbigniewa Wdowiaka, którzy zapoznali się z postępem prac na terenie budowy oraz planami dotyczącymi przyszłej działalności. Skala inwestycji i dbałość o szczegóły wywarły ogromne wrażenie na gościach – poinformowało Muzeum Regionalne w Kutnie.

Prace w Pałacu Saskim coraz bardziej posuwają się do przodu. Warto wspomnieć o najnowszej inicjatywie, jaką była instalacja gigantycznego orła na dachu budynku. Autorami rzeźby są Krystian Jajszczyk i Eliza Płocińska, którzy swoje prace wykonywali pod nadzorem Anny Zaręby i po konsultacjach z profesorem Jakubem Sito.

- Ten orzeł wieńczący kutnowski pałac jednak jak się wydaje wpisał się dość mocno w tradycję mieszkańców Kutna. Był z daleka widocznym symbolem panowania polskiego króla Augusta III, który na 30 lat zapewnił spokój krajowi. Mieszkańcom miasta zapewnił, dzięki swoim podróżom, dostatek i trwały rozwój miasta – podkreśla dr Piotr Stasiak, zastępca dyrektora Muzeum Regionalnego w Kutnie.

Info: Muzeum Regionalne w Kutnie

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy