Reklama

TPZK zaprasza na różaną wycieczkę

Opublikowano:
Autor:

TPZK zaprasza na różaną wycieczkę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zaprasza na jednodniową wycieczkę turystyczną do Ogrodu Różanego w Forst (Niemcy), która odbędzie się w sobotę, 29 czerwca.Wyjazd o godz. 4:00, powrót późną nocą. Zbiórka przed Stadionem MKS przy ul. Kościuszki. W planie wycieczki m.in. zwiedzanie Zielonej Góry śladami Bachusa. Głównym celem będzie zwiedzanie ogrodu różanego w Forst w Niemczech z okazji jubileuszu 100-lecia założenia tego ogrodu.

Forst zwane jest również „miastem róż“. W 1913 r. otworzono tu z okazji Wystawy Ogrodniczej Wchodnioniemiecki Ogród Róż. Dzisiaj zwiedzającym prezentuje się ponad 40.000 krzaków różanych, 400 gatunków i 200 rodzajów zagajników . Wszystko to mieści się na obszarze o łącznej powierzchni 15 ha i stanowi, zwłaszcza wczesnym latem, kuszącą okazję dla wszelkiego rodzaju świąt i uroczystości. W parku można podziwiać róże płożące, pnące, angielskie, jedno- i wielobarwne, o pojedynczych płatkach i pełne. Są też rarytasy: róże zielone, czarne, z ozdobnymi kolcami. A jak pachną!

Wśród 1000 krzewów można znaleźć prawdziwy ogrodniczy rarytas, tzw. „czarną różę” (Stacheldrahtrose), której czarna atłasowa barwa przemienia się w ciemnoczerwoną. Tu odkryć można także inne różane osobliwości, np. różnego rodzaju odmiany pnące róż, czy różę zieloną. W ogrodzie można podziwiać nowe gatunki róż ze wszystkich szkółek różanych w Niemczech.

W ostatni weekend czerwca co roku odbywają się Dni Ogrodu Różanego, w czasie których można uczestniczyć w Nocy Tysiąca Świateł z pokazami sztucznych ogni. Ogród podzielony jest na tzw. część typowo wystawową z fontannami, strzyżonymi żywopłotami, szpalerami róż i mostkiem nad sztucznym kanałem oraz park krajobrazowy w stylu angielskim. W części krajobrazowej znajduje się amfiteatr, dziedziniec z pergolami oraz żabia fontanna. Ogród najlepiej zwiedzać późną wiosną, gdy kwitną róże, ale przez cały rok czymś zaskakuje. Wczesną wiosną kwitną rododendrony i azalie, później dalie, a jesienią - wrzosy.

Jest tutaj część typowo wystawowa z fontannami, strzyżonymi żywopłotami, szpalerami róż i mostkiem nad sztucznym kanałem, a także park krajobrazowy w stylu angielskim. Tu królują przestrzenie. Jest amfiteatr, dziedziniec z pergolami i żabia fontanna - ulubione miejsce dzieci (by pluła wodą, trzeba nadepnąć przycisk przed cokołem).

Koszt uczestnictwa około 100 zł.

Wpłaty do dnia 30 kwietnia. Wpłaty przyjmowane są w biurze TPZK (Dworek Modrzewiowy) ul. Narutowicza 20 - wtorki w godz. 16.00 - 19.00, piątki w godz. 8.00 - 11.00

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE