Reklama

Reklama

Trąba powietrzna powyrywała topole

Opublikowano: pon, 24 maj 2010 23:43
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowska Straż Pożarna usuwa skutki trąby powietrznej, która kilka minut przed dwudziestą przeszła nad Kutnem. Wiatr wyrwał z korzeniami kilkanaście topoli, gałęzie drzew pozrywały linie energetyczne.

Reklama

Trąba powietrzna powyrywała drzewa rosnące przy ulicy Troczewskiego, Łąkoszyńskiej i Rychtelskiego - To trwało może dwie, trzy minuty - mówi jeden ze świadków zdarzenia - Nagle zagrzmiało, zrobiło się ciemno, a drzewa były unoszone w powietrze jak zapałki.

Powalone drzewa zatarasowały ulicę Troczewskiego. Na Łąkoszyńskiej potężna topola oparła się o dom. Po godzinie strażakom udało się usunąć drzewa z ulicy Troczewskiego i przywrócić ruch na jednej z głównych arterii komunikacyjnych Kutna, nadal pracują jednak przy wycinaniu połamanych drzew - Zgłoszenie otrzymaliśmy o 19.57. Na miejscu pracują cztery zastępy z PSP Kutno i zastęp OSP z Komadzyna - mówi M. Adamiak, dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Kutnie - O 21.00 udało się przywrócić ruch uliczny, ale sądzę, że akcja ratownicza potrwa jeszcze dwie godziny.

- Trąba uszkodziła przewody zasilające oświetlenie uliczne - dodaje Ryszard Wilanowski, komendant Straży Miejskiej - Na szczęście mieszkańcy Łąkoszyna mają prąd w domach. Mam nadzieję, że nadchhodząca noc nie przyniesie więcej takich niespodzianek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)