Reklama

Reklama

Tragiczny bilans majówki 2020. Kutnowska policja apeluje o rozsądek i zapowiada wzmożone kontrole na drogach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Tragiczny bilans majówki 2020. Kutnowska policja apeluje o rozsądek i zapowiada wzmożone kontrole na drogach - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W trakcie ubiegłorocznej majówki, w ciagu czterech dni, na terenie naszego województwa doszło do 18 wypadków drogowych, w których rannych zostało 25 osób a 2 poniosły śmierć. Zatrzymano również 90 nietrzeźwych kierujących. Od 30 kwietnia do 3 maja tego roku na drogach województwa łódzkiego pojawi się więcej patroli ruchu drogowego, w tym również wyposażonych w wideorejestratory. Podczas kontroli policjanci zwrócą uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów i ich stan techniczny, a przede wszystkim na bezpieczeństwo podróżujących osób. Właściwa liczba pasażerów, zapięte pasy, dzieci przewożone w fotelikach to podstawy.

Reklama

Przed nami majówka. Większość z nas pragnie gdzieś wyjechać i odpocząć, jednak realizacja takich planów po raz kolejny jest utrudniona. Ograniczenia sanitarne dotyczące obiektów noclegowych, hoteli oraz lokali gastronomicznych i rekreacyjnych zostały bowiem przedłużone. - Można swobodnie się przemieszczać, dlatego wybierając się w plener, pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Wybrana forma wypoczynku powinna odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i swoich najbliższych! - apeluje kutnowska policja. 

Przed rozpoczęciem wypoczynku pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu naszego dobytku, mieszkania czy domu. Należy sprawdzić zamknięcia wszystkich drzwi i okien, również tych balkonowych, piwnicznych i dachowych. Takie środki ostrożności powinniśmy zachowywać również wtedy, gdy spędzamy czas we własnych domach. Niezabezpieczone wejście do mieszkania lub na posesję, uchylone okna, drzwi do garażu czy komórki mogą być zachętą dla rabusiów nawet wówczas, gdy pozostajemy w domu. Wykorzystując naszą nieuwagę złodzieje zabierają to, co znajduje się „na wierzchu”.

Właściciele działek już rozpoczęli prace lub też rekreacyjnie spędzają czas na swoich ogródkach działkowych. Pamiętajmy, by nie pozostawiać w widocznym miejscu wartościowych rzeczy (pieniędzy, dokumentów, telefonów, kluczy do mieszkania), kiedy zajmiemy się pracami ogrodniczymi bądź porządkami – to właśnie w tym czasie mogą pojawić się tam złodzieje czy wandale. Nie zapominajmy o właściwym zabezpieczeniu swojego mienia! Powinniśmy zacząć od zamykania kłódek i zamków altanek, pomieszczeń na narzędzia oraz okien w altanach. Kosiarki, piły, sprzęt elektryczny i elektroniczny, kuchenki i butle gazowe powinniśmy dobrze zabezpieczyć przed kradzieżą.

Zawsze warto zadbać również o kontakt ze swoimi sąsiadami. Ich reakcja na każdą ,,dziwną sytuację”, pojawiające się nieznajome osoby, pojazdy, które parkują obok ma duży wpływ na wzajemne bezpieczeństwo.

Podczas spacerów i wycieczek przestrzegajmy obowiązujących zaleceń. Unikajmy dużych skupisk ludzkich. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz zachowaniu dystansu pomiędzy osobami.

Stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas z przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Muszą one stać się podstawą naszej nowej codzienności. Na ulicach miast województwa łódzkiego nad szeroko rozumianym bezpieczeństwem i przestrzeganiem przepisów będzie czuwać większa liczba patroli. Policjantów podczas wzmożonych działań wspomogą strażnicy miejscy i gminni.

Nie zapominajmy także o zachowaniu ostrożności i rozwagi na drogach.

Aby nasza podróż upłynęła szczęśliwie i bezpiecznie musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach:

do najczęstszych przyczyn wypadków drogowych należy nadmierna prędkość lub niedostosowana jej do warunków panujących na drodze oraz brawura. Dlatego dostosujmy prędkość do warunków drogowych i przestrzegajmy obowiązujących ograniczeń

ładna pogoda nie może uśpić naszej uwagi i czujności. Wybierając się w trasę bądźmy wypoczęci i skoncentrowani.

dobra pogoda sprzyja większej ilości rowerzystów i motocyklistów na drogach. Zachowajmy szczególną ostrożność i nie zapominajmy o zasadzie ograniczonego zaufania.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy