Reklama

Trawczyński chce odejść z zarządu powiatu

Opublikowano:
Autor:

Trawczyński chce odejść z zarządu powiatu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zdzisław Trawczyński, członek zarządu powiatu, został dziś poinformowany o wynikach kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Agenci CBA sprawdzali połączenie jego funkcji w Radzie Nadzorczej Banku Spółdzielczego Wspólna Praca i członka zarządu powiatu. Zalecenia są jednoznaczne, Z. Trawczyński musi z jednej z tych funkcji zrezygnować.- Od 13 lat zasiadam w Radzie Nadzorczej banku - mówi. - CBA uznało, że jest to rodzaj prowadzenia działalności gospodarczej. Z kolei sam bank potraktowano jak spółdzielnię. Nikt nigdy nie interpretował moich oświadczeń majątkowych w ten sposób.

Lider PSL-u w powiecie musi teraz zadecydować, z którego stanowiska zrezygnować. W ciągu miesiąca może odejść z zarządu powiatu, odwołać z tej funkcji może go również Rada Powiatu. Natomiast trzy miesiące ma na rezygnację z zasiadania w radzie nadzorczej banku.

- Mam nadzieję, że radni odwołają mnie z funkcji członka zarządu powiatu podczas najbliższej sesji. Po co czekać miesiąc? Jeśli stanie się inaczej, sam zrezygnuję - zapowiada Z. Trawczyński.

Trawczyński nadal będzie sprawował mandat radnego. Jego następca w zarządzie zostanie wybrany w ciągu miesiąca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE