Reklama

Reklama

"Troczewski" z patronatem WSHiG w Poznaniu

Opublikowano: pon, 19 gru 2016 10:52
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniach 8-10 grudnia w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu odbył się XV Ogólnopolski Pokaz Stołów Wigilijnych Gwiazdka 2016, którego celem jest prezentacja kultury i tradycji Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku w konkursie uczestniczyło 19 wystawców z różnych regionów Polski (Szczecin, Lidzbark Warmiński, Tczew) oraz Europy (Hiszpania, Ukraina, Białoruś, Rosja). W pokazie wzięli udział uczniowie "Troczewskiego": Aleksandra Basińska, Daria Wesołowska, Patrycja Ślebocka i Kacper Andrzejczak pod opieką Moniki Ziębińskiej i Joanny Andrzejewskiej. Przygotowano świąteczną aranżację stołu pod hasłem „Wigilia u Troczewskich”.

Reklama

Konkurs polegał nie tylko na przygotowaniu stoiska, ale również na wykonaniu w ciągu 3 godzin tradycyjnych potraw bożonarodzeniowych. Młodzież przygotowała: amoniaczki, keks, kulebiak, sałatkę śledziową oraz pierogi z kaszą gryczaną i karpiem, które cieszyły się dużą popularnością.

Ukoronowaniem udziału uczniów w pokazie było zawarcie partnerskiej współpracy między Zespołem Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie i Wyższą Szkołą Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Porozumienie wręczył przedstawicielom szkoły kanclerz WSHiG - profesor Roman Dawid Tauber.

W ramach umowy młodzież będzie uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych, wykładach i kołach naukowych prowadzonych przez pracowników uczelni. Patronat dotyczy również realizacji wspólnych projektów przez uczniów i studentów, organizowania wykładów, sympozjów i obozów naukowych oraz uczestnictwa szkoły i uczelni w imprezach okolicznościowych. Klasy objęte patronatem mogą bez ograniczeń korzystać z zasobów Biblioteki Uczelni. Ważnym punktem porozumienia jest pomoc w organizowaniu praktyk zawodowych dla uczniów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)