Reklama

Reklama

Tropem renifera

Opublikowano: czw, 5 lut 2015 09:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzieci z Punku Przedszkolnego "Kolorowy Świat" w Bielawkach odwiedzili przedstawiciele "Festiwalu Zorzy Polarnej"- Emilia i Dariusz Szmidt. Celem wizyty było wzbudzenie zainteresowania dzieci i młodzieży zjawiskiem zorzy polarnej, a także zdobycie informacji o geografii i przyrodzie europejskich obszarów położonych poza kręgiem polarnym. Spotkanie pod hasłem "Tropem renifera" poświęcone było szczególnie życiu wyjątkowych i nieznanych dzieciom zwierząt, o których mowa w samym tytule. Maluchy dowiedziały się gdzie żyją, jak wyglądają i czym się odżywiają renifery.

Reklama

Lekcja była podzielona na dwie części: część merytoryczną i manualną. Ta druga służyła rozwojowi aktywności twórczej uczestników a efekty pracy twórczej były zaskakujące. Dzieci wykonały torby prezentowe w kształcie renifera i dekoracyjne zabawki z tym samym motywem. Zajęciom towarzyszyła wystawa obrazów tematycznie odpowiadająca wydarzeniu.

Festiwal jest organizowany przez Polską Fundację Sportu i Kultury, Oddział w Płocku. Stanowi kontynuację działań edukacyjno – artystycznych dla dzieci i młodzieży, poświęconych Skandynawii, w tym zwłaszcza szwedzkiej Laponii.

Patronat honorowy nad Projektem sprawują: Ambasada Szwecji, Ambasada Republiki Finlandii, Ambasada Królestwa Norwegii, a także Prezydent Miasta Płocka, zaś naukowy - Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Organizator i koordynator spotkania – Emilia Tarka (pracownik Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Warszawie – Centrum Kształcenia w Kutnie).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)