Reklama

Reklama

Trwa pandemia, a Polaków umiera... mniej niż w ubiegłych latach. Jak jest w Kutnie?

Opublikowano: 14 maja 2020 09:51
Autor:

Trwa pandemia, a Polaków umiera... mniej niż w ubiegłych latach. Jak jest w Kutnie?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 869 - tyle osób chorych na Covid-19 zmarło do tej pory w naszym kraju. Pomimo trwającej epidemii i masowej paniki, statystyki na temat liczby zgonów zdają się mówić własnym językiem. Jak wynika bowiem z danych ministerswa cyfryzacji, od 1 stycznia do 29 kwietnia tego roku zmarło mniej osób niż rok, czy dwa lata temu. Ba - umieralność w kwietniu 2020 jest najniższa od lat. Postanowiliśmy sprawdzić, czy podobną tendencję można zaobserować w Kutnie.

Reklama

Pierwszy zgon pacjenta, u którego zdiagnozowano koronawirusa odnotowano w Polsce 12 marca. Kolejne przypadki pojawiały się lawinowo, lecz okazuje się, że nie wpłynęły one na wzrost statystyk.

Od 1 stycznia do 29 kwietnia 2020 w Polsce zmarło 139 tysięcy osób. Jak wynika z danych, niższą umieralność mieliśmy ostatnio w 2016 roku. W ubiegłych latach było to odpowiednio: 2019 – 145,1 tys., 2018 – 151,3 tys., 2017 – 148 tys., 2016 – 135,8 tys, 2015 – 143,6 tys.

Warto przeanalizować również miniony miesiąc. W kwietniu tego roku w w naszym kraju zmarły 30 534 osoby. To jednak okazuje się o ponad 3 tys. mniej niż w roku ubiegłym (33 613) i o ponad 4 tys. mniej niż kwietniu 2018 (34 639). Mniej osób zmarło też we wczesniejszych latach - zarówno w 2017, 2016, jak i 2015.

Statystyki te znajdują potwierdzenie także na poziomie naszego województwa. W marcu i kwietniu w Łódzkiem zmarło łącznie 4915 osób, a w analogicznym okresie 2019 roku było ichnatomiast 5093.

Co ciekawe, inaczej sprawy mają się w mieście róż. Jak podaje Urząd Stanu Cywilnego w Kutnie, od 1 lutego do 30 kwietnia 2020 odnotowano 283 zgony (99 w lutym, 99 w marcu i 85 w kwietniu). To o ponad 60 więcej niż w tym samym okresie 2019 roku. Wówczas zmarły 221 osoby (76 z lutym, 73 w marcu i 72 w kwietniu).

Poniżej przedstawiamy dokładne statystyki sporządzone przez ministerstwo cyfryzacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)
 • rok temu | ocena +5 / -5

  WAZNE

  Proszé Panstwa transport medyczny pogotowia (karetki wraz z obsugá) przeniesiono do centrum miasta na ul. Wyszyskiego 11, w tak trudnym czasie zwiázanym z pandemiá. Naprawde trudno sobie wyobrazic tak niebezpieczne pomysly narazania bardzo duzej ilosci ludzi, którzy korzystajá zarowno jako firmy oraz klijenci I petenci z budynku po starym szpitalu przy ul. Wyszyskiego 11 w Kutnie. Naprawdé jest to niebezpieczny pomysl w obecnym czasie koronawirusa. Odbylo sié to prawdopodobnie za zgodá Urzédu Miasta jak podlegajácemu pod Urzád Zarzádowi Nieruchomosci Miejskich. Szanujemy sluzbe zdrowia i nie mamy nic przeciwko ratownikom medycznym wrecz przeciwnie, bardzo szanujemy to co robia szczegolnie w dobie koronawirusa. W takim czasie siedziba tej sluzby powinna byc jak najblizej szpitala, a jezeli nie moze byc przy szpitalu, niech bedzie w odrebnym budynku wolnostojácym z odrebnym wejsciem i wjazdem, jakimi dysponujá zarowno Urzad Miasta jako Gospodarz terenu jak rowniez Starostwo Powiatowe , ktoremu podlega sluzba zdrowia. Apelujemy do Rajcow Miasta i Powiatu o pilna zmiane tej lokalizacji. W przeciwnym przypadku mieszkancy Kutna narazeni sa na duze niebezpieczenstwo utraty zdrowia i zycia co moze miec powazne roznego rodzaju konsekwencje.

  • rok temu | ocena +0 / -0

   Mieszkaniec

   Jaki z ciebie pustak masakra

 • rok temu | ocena +2 / -2

  Harry z Tybetu

  A to wszystko dzięki magicznym obrzędom , magicznym zaklęciom oraz chlapanie brudną woda przez faceta w sukience w dziwnej czapce na głowie :-) pewnie swoje też dołożyły miejscowe " szeptuchy " :-)

 • rok temu | ocena +2 / -2

  Xxx

  E maciakiewicz ty peowcy poddany nie wiesz co piszesz

 • rok temu | ocena +6 / -6

  Piotr

  z roku na rok mniej Polakow to i mniej zgonow, Ameryki nie odkryliscie

 • rok temu | ocena +12 / -12

  Macko

  Ale zaraz, przecież to jest naturalna rzecz. Bardzo dużo osób umiera na skutek błedów lekarzy, błędnych diagnoz, źle przeprowadzonych zabiegów i źle dobranych leków - w tym przypadku mamy to mocno okrojone, gdyż lekarze tak nie przyjmowali, nie robili zabiegów itd. A druga sprawa- mniejszy ruch na drogach to i mniej wypadków... W Kutnie akurat to się nie potwierdziło , bo tu jest wiecej osób starszych niż statystycznie w Polsce

  • rok temu | ocena +0 / -0

   M

   To może będzie się Pan leczył sam? Ryzyko znika całkowicie.

 • rok temu | ocena +17 / -17

  aa

  po prostu przestaliśmy chodzić do lekarzy i od razu jesteśmy zdrowsi

 • rok temu | ocena +16 / -16

  Maciciakiewicz

  W Nadwiślańskiej Republice Bananowej - jest OK. Oby tylko tylko Duda (kwiatek do kożucha polskiego Kima ) dopłynął do przystani która gwarantuje jedynie słusznej partii "Pierdzą i Srają" - WŁADZĘ, KORYTO I KASĘ.