Reklama

„Trylogia na filmowo”

Opublikowano:
Autor:

„Trylogia na filmowo” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 14 maja o godz. 18:30 Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na wernisaż wystawy „Trylogia na filmowo”, na której można będzie podziwiać kostiumy i rekwizyty z filmu „Ogniem i Mieczem”.Ekspozycja pochodzi ze zbiorów Ośrodka Dziejów Ziemi Mielnickiej – Muzeum w Mielniku, któremu w 2012 r. Studio Filmowe ZODIAK – Jerzy Hoffman Film Production przekazało rekwizyty z ekranizacji powieści Sienkiewicza. Na wystawie prezentowane będzie kilkanaście kopii pięknych strojów z XVII wieku – m.in.: Jeremiego Wiśniowieckiego i jego żony Gryzeldy, polskiej szlachty, wojska (piechota łanowa), żołnierzy szwedzkich i kozaków.

Ekspozycja ma na celu przypomnienie wydarzeń z XVII wieku opisanych w Trylogii Henryka Sienkiewicza. Powieści te były pisane „ku pokrzepieniu serc” i szybko stały się, mówiąc dzisiejszym językiem, bestsellerami.

Ekranizacje książek w reżyserii Jerzego Hoffmana również cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wystawa przybliża historię opowiedzianą w Trylogii i kwestię jej aktualności we współczesnym świecie. Możemy się zastanowić chociażby nad naszym rozumieniem patriotyzmu: Czy zostało po nas coś z sienkiewiczowskich bohaterów? Czy współczesny człowiek może poświęcić się dla ojczyzny jak Kmicic czy Wołodyjowski?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE