Reklama

Reklama

"Tryptyk Niepodległościowy" w SP nr 4 Kutno

Opublikowano: czw, 12 lis 2015 16:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie młodzież uczciła 97-rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tryptyk Niepodległościowy był obchodzony w dniach 10-12 listopada. We wtorek młodzież spotkała się na uroczystym apelu pt. „Drogi do Niepodległości...”. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego „przenieśli” zebranych na karty niełatwej historii naszego kraju. Narrację przeplatała prezentacja multimedialna, która przedstawiła momenty trudne i tragiczne, ale pokazała też patriotyzm i bohaterstwo Polaków do momentu odzyskania niepodległości.

Reklama

Dyrektor zarekomendowała społeczności szkolnej uroczystości miejskie w dniu 11 listopada. Szkołę reprezentował chór oraz asysta pocztu sztandarowego. Młodzież w imieniu wszystkich szkół podstawowych złożyła kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W dniu 12 listopada odbył się Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych. Motyw przewodni zawierał się w słowach piosenki „To jest mój kraj, moja Ojczyzna, moim językiem piękna polszczyzna”. Uczniowie I i II etapu zaprezentowali pieśni i piosenki o wymowie patriotycznej, żołnierskiej i legionowej. W tym roku wystąpiło 17 wykonawców, a repertuar był bardzo bogaty: „11 Listopada”, „Polska to moja Ojczyzna”, „Serce w plecaku”, „Pałacyk Michla”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Wojenko, wojenko”, „Żeby Polska była Polską”, „My I Brygada”, „Przybyli ułani”, „Pierwsza Kadrowa”, „O mój rozmarynie”, „Ojczyzno ma”, „Piechota”. Takie przeżywanie przeszłych wydarzeń związanych z Ojczyzną budzi dumę, jednoczy i utożsamia narodowo. Nauczyciele zorganizowali ważny koncert, który na pewno zostawi ślad w pamięci uczniów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)