Reklama

Reklama

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Opublikowano: czw, 30 kwi 2015 15:31
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 28 i 29 kwietnia 2015 roku odbyły się eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody zostały zorganizowane przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego kutnowskiej komendy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu kutnowskiego.28 kwietnia rywalizację w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 rozpoczęło 17 trzyosobowych drużyn szkół podstawowych. Konkurs przebiegał w trzech etapach. Na początku każdy z uczestników rozwiązywał test z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, następnie młodzież pokonywała rowerem tor przeszkód.

Reklama

Ostatnią konkurencją było udzielanie pierwszej pomocy medycznej. Zadania przygotował zespół złożony z ratowników medycznych Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego z Łodzi wraz z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im . J.H. Dąbrowskiego w Kutnie. Po podsumowaniu trzech konkurencji okazało się, że zwycięską drużyną została Szkoła Podstawowa w Kterach, która była reprezentowana przez:
- Julię Maciejewską
- Julię Galanciak
- Bartłomieja Jarzębskiego

Indywidualnie nagrody otrzymali:
- Jan Marchewka
- Julia Galanciak
- Piotr Wykrętowicz

Nagrody wręczał I Zastępca Komendanta Powiatowego w Kutnie podinsp. Zbigniew Gruszczyński, w imieniu Prezydenta Miasta Kutno Pani Anna Michalska oraz Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Pani Mirosława Walburg.

Następnego dnia rywalizację rozpoczęły drużyny gimnazjalistów. Konkurs rozegrany został w Gimnazjum Nr 1 w Kutnie i składał się z takich samych konkurencji jak w przypadku drużyn ze szkół podstawowych. Wśród gimnazjalistów zwyciężyła drużyna gospodarzy. W skład zespołu z Gimnazjum nr 1 weszli:
- Klaudia Jaros
- Kinga Modlińska
- Piotr Dąbrowicz

Indywidualnie nagrody otrzymali:
- Klaudia Jaros
- Piotr Dąbrowicz
- Marta Znajewska

Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat kutnowski w zawodach na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się 8 maja w Piotrkowie Trybunalskim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)