Średniowieczne klimaty
W dniach 24-25 sierpnia 2023 roku, Łęczyca po raz kolejny stanie się areną niezwykłych rycerskich zmagań podczas XXIV Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego, organizowanego przez Muzeum w Łęczycy. To wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga miłośników historii, tradycji i rycerskich zmagań, zbliża się wielkimi krokami – do startu pozostał zaledwie miesiąc!
Organizatorzy turnieju już teraz zaczynają ujawniać szczegóły dotyczące bractw, które zaszczycą swoją obecnością to historyczne wydarzenie. Wśród uczestników znajdują się zarówno znane i cenione grupy, jak i twarze, których dawno nie widzieliśmy.
Kolejny raz na turnieju wystąpi AMM Archery prezentujące konne łucznictwo historyczne, z mistrzynią świata w łucznictwie konnym na czele Anną Sokólską, a w temacie jeździectwa zostając to popisy kaskaderskie zaprezentuje Apolinarski Group.
Czeskie bractwo Jean Van Coppenolle dostarczy niezwykłych wrażeń dzięki prezentacji ptaków drapieżnych oraz ich niezwykłych umiejętności. Kolejnym punktem programu będzie pokaz grupy Sagittari St. Georgi, która zademonstruje zarówno strzelanie z łuku, jak i posługiwanie się bronią czarnoprochową. Natomiast Rycerze ze Stowarzyszenia Chorągiew Rycerstwa Ziemi Lubelskiej umożliwią chetnym odwiedzenie swojego obozowiska, które będzie znajdować się na zamkowym dziedzińcu.
Jednym z najbardziej oczekiwanych powrotów będzie obecność grupy konnej Rycerze Gniewu, która w przeszłości gościła w Łęczycy. Ich pokaz turniejowy, obejmujący pojedynki na miecze, ataki na saracena oraz kruszenie kopii, z pewnością przyciągnie rzeszę entuzjastów rycerskich zmagań.
Przed zamkiem życie średniowieczne tętnić będzie pełną parą dzięki różnorodnym stoiskom i kramom. Uczestnicy będą mogli zasmakować w klimacie minionych epok, poznając rzemiosło, potrawy oraz tradycje okresu średniowiecza.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.