Reklama

TVP o proteście rolników. „W Polsce jemy to, co inni wyrzucają do śmieci”

Opublikowano:
Autor:

TVP o proteście rolników. „W Polsce jemy to, co inni wyrzucają do śmieci” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj informowaliśmy o proteście rolników z regionu. Również wczoraj odbyło się spotkanie z wiceministrem rolnictwa, Jackiem Boguckim. Spotkanie nie należało do najspokojniejszych, cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród głównych zainteresowanych, ale także wśród przedstawicieli mediów.

Na spotkaniu obecni byli reporterzy TVP Łódź, którzy relacjonowali jego przebieg. Wszystko odbywało się w kontekście zaplanowanego na jutro protestu rolników, o czym pisaliśmy W TYM MIEJSCU.

W trakcie spotkania w Łęczycy można było usłyszeć mocne słowa pod adresem rządu. Chodzi w głównej mierze o niekontrolowany import do Polski warzyw, zbóż i mięsa z zagranicy.

- Marchew, cebula, selery - niemal wszystkie warzywa przychodzą do nas z zachodu. A my nie mamy możliwości sprzedać naszych zbiorów. U nas stoją całe magazyny, po kilkaset ton towaru – mówi jeden z rolników w rozmowie z TVP.

- Walczymy o to, żeby odpowiednie służby zajmowały się tym, do czego zostały powołane (…). Oni powinni badać towar, który do nas wjeżdża. Często konsumenci w Polsce jedzą towar, który za granicą przeznaczony jest do utylizacji – dodaje kolejny.

- Konkretem, który już jest w uzgodnieniach międzyresortowych, jest zmiana przepisów dotyczących znakowania żywności i kar za jego fałszowanie. Chcemy wzmocnić system karania przy jednoczesnym nałożeniu obowiązku tak, by każdy produkt pojawiający się na półkach, taki jak owoce i warzywa, był oznakowany i był rozpoznawalny – mówił z kolei wiceminister Jacek Bogucki.

Sprawa była także poruszana w samym studio programu „Łodzią po regionie”. Całość można zobaczyć TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE