Reklama

Reklama

"Twój ruch!" Trzecia edycja Integracyjnego Turnieju Gier Planszowych

Opublikowano: 23 października 2017 11:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Integracyjny Turniej Gier Planszowych odbywa się w nSpecjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Kutnie już po raz trzeci (poprzednie edycje miały miejsce w lutym 2013 roku oraz w marcu 2015 roku).

Reklama

Jako placówka kształcąca dzieci i młodzież z wadą słuchu i innymi problemami komunikacyjnymi oraz ze spektrum autyzmu, pracownicy dążą do tego, aby uczniowie jak najpełniej funkcjonowali w środowisku, nie czuli się wyobcowani i wykluczeni poza grono osób słyszących. Podejmują szereg działań, które mają ułatwiać wzajemne kontakty rówieśnicze, pomagać w pokonywaniu barier komunikacyjnych, stwarzać sytuacje do wspólnej zabawy/gry. Tegoroczny turniej jest także jedną z wielu inicjatyw w ramach obchodów Roku Jubileuszowego w placówce z okazji 25-lecia powołania Ośrodka (1 września 1992 roku, ówczesny Kurator Oświaty w Płocku powołał Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niedosłyszących w Kutnie).

Patronat honorowy nad turniejem objął starosta Powiatu Kutnowskiego - Krzysztof Debich.

Uczestnikami turnieju są uczniowie szkół podstawowych ( z klas IV-VI) miasta Kutna i powiatu klutnowskiego. Goszczono reprezentacje uczniów i nauczycieli z 10 szkół: Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie, Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie, Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie, Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kutnie, Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. St. Kostki w Kutnie, Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Byszewie, Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Gołębiewku, Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie, Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Strzelcach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie i naszej szkoły: Szkoły Podstawowej nr 13 w Kutnie dla Słabo Słyszących.

Uczniowie rywalizują o tytuły mistrza w trzech grach: jenga,warcaby, chińczyk. Te popularne gry rozwijają zręczność, pamięć, spostrzegawczość, kojarzenie, doskonalą technikę liczenia. Sam turniej to forma sprawdzenia się i rywalizacji; bez względu na wiek i dysfunkcje, podczas którego uczestnicy uczą się przestrzegania reguł, wygrywania i przyjmowania porażek. Jest to także okazja do spotkań rówieśniczych i nawiązania nowych kontaktów w atmosferze wspólnej zabawy. Przebieg gier nadzorują sędziowie główni w osobach naszych nauczycieli - pomysłodawców turnieju: Anna
Dziedziczak (chińczyk), Agnieszka Sodulska (warcaby), Marta Gospoś (jenga). Sędziom asystują uczniowie gimnazjum; tegoroczni mistrzowie XVIII wewnątrzośrodkowego turnieju gier (który odbywał się w internacie placówki w lutym 2017 roku). Bufet przygotowali (pod kierunkiem nauczyciela Katarzyny Żakowskiej) uczniowie kształcący się na kierunku kucharskim w naszej szkole zawodowej.
Tegorocznym rozgrywkom towarzyszą warsztaty dla nauczycieli: "Poznaj świat dziecka autystycznego";(prowadzone przez nauczycieli ośrodka: Katarzynę Bieguszewską i Sylwię Frydrysiak-Saczuk) oraz zabawy pozaturniejowe: sudoku, zabawy sznurkowe, twister (przygotowane przez nauczycieli: Renatę Pietrzykowską, Jolantę Kaczmarek, Anetę Rzymkowską, Annę Szymczak).

Nagrody zakupiono ze środków pozyskanych przez współorganizatora turnieju Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu "Tęczowe Dźwięki". Organizację turnieju wsparł również: Referat Promocji, Informacji i Kontaktów z Mediami Starostwa Powiatowego w Kutnie.

Wyniki tegorocznych rozgrywek:
- tytuł Mistrza gry "warcaby" zdobył Maciej Rydlewski ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Gołębiewku
- tytuł Mistrza gry "chińczyk" zdobyła Milena Stabała ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Gołębiewku
- tytuł Mistrza gry "jenga" zdobyła Wiktoria Ryłek ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)