Reklama

Tysiące zgłoszeń: picie, przekraczanie prędkości, nieprawidłowe parkowanie...

Opublikowano:
Autor:

Tysiące zgłoszeń: picie, przekraczanie prędkości, nieprawidłowe parkowanie... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala każdemu mieszkańcowi przekazać informację o niepokojących zjawiskach z zakresu bezpieczeństwa, jakie zaobserwował w swojej okolicy. Przy pomocy tego narzędzia można dokładnie wskazać miejsce, gdzie dane zagrożenie występuje. Do chwili obecnej za pomocą KMZB do policji wpłynęło aż 2641 zgłoszeń, a o niektórych z nich informowaliśmy na naszych łamach.

Kutnowscy policjanci przypominają, że za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec naszego regionu może zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zgłoszenia dokonane za pomocą aplikacji trafiają do funkcjonariuszy, którzy regularnie sprawdzają wskazane miejsca. Tak było na przykład pod koniec ubiegłego roku, kiedy to mieszkańcy masowo alarmowali o spożywaniu alkoholu w miejscach publicznych w obrębie ul. Sienkiewicza (KLIK) Dwa miesiące później - znów w tym samym miejscu na mapie pojawiły się ikony symbolizujące spożywanie narkotyków (KLIK). W ubiegłym tygodniu z kolei poruszyliśmy problem kłusownictwa w lasach w Strzegocinie. Mieszkańcy tamtych okolic również powiadamiali kutnowską policję o zagrożeniu. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.

- Przypominamy, że każde zgłoszenie jest dokładnie sprawdzane przez miejscowych policjantów. Informacje, które można przekazać za pomocą mapy uwzględniają wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Do dnia 27 sierpnia 2018 roku za pomocą KMZB wpłynęło do kutnowskiej komendy ponad 2600 zgłoszeń z czego ponad 760 zgłoszeń to zgłoszenia potwierdzone, a ponad 230 zagrożeń zostało już wyeliminowanych. Najczęściej zgłaszane zagrożenia to spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, przekraczanie prędkości, niewłaściwa infrastruktura drogowa, czy nieprawidłowe parkowanie - informuje asp. sztab. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Jednocześnie policjanci informują, że mapa nie służy do zgłaszania interwencji pilnych. O takich należy powiadomić funkcjonariuszy korzystając z numerów alarmowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE