Reklama

Reklama

Uchodźcy na spotkaniu w starostwie. „Zależy nam, żeby nasi goście z Ukrainy czuli się tu bezpiecznie” [FOTO]

Opublikowano: wt, 12 kwi 2022 13:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przedstawiciele starostwa, Powiatowego Urzędu Pracy oraz kutnowskiej komendy policji spotkali się dziś z obywatelami Ukrainy przebywającymi w naszym mieście. Czego dotyczyło spotkanie?

Reklama

Spotkanie miało miejsce 12 kwietnia w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kutnie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy i Starostwo Powiatowe w Kutnie. Współorganizatorami była Komenda Powiatowa Policji w Kutnie oraz Wojewódzka Inspekcja Pracy w Łodzi.

- Zależy nam, żeby Nasi goście z Ukrainy czuli się bezpiecznie w Naszym Powiecie. Myślę, że przekazane dziś informacje przyczynią się do takiego stanu rzeczy – mówi starosta kutnowski, Daniel Kowalik

Spotkanie odbyło się w celu przekazania informacji odnośnie zatrudnienia, jak i pouczenia o zagrożeniach czyhających na obywateli Ukrainy.

- W związku z dużym zainteresowaniem targami pracy przez obywateli Ukrainy naturalną koleją rzeczy wydawało się zorganizowanie spotkania informacyjnego. Podczas spotkania obywatele Ukrainy uzyskają informacje dotyczące warunków zatrudnienia na terenie Polski, zapoznają się z podstawowymi prawami pracy oraz przekazane zostaną Naszym gościom informacje dotyczące ewentualnych zagrożeń w życiu codziennym –komentuje Małgorzata Czerwińska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. 

Info: powiat kutnowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy