Reklama

Reklama

Uczeń kutnowskiego liceum walczy o życie. Ruszyła zbiórka, liczy się każdy grosz

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: wolniodraka.pl

Uczeń kutnowskiego liceum walczy o życie. Ruszyła zbiórka, liczy się każdy grosz - Zdjęcie główne

Uczeń kutnowskiego liceum walczy o życie. Ruszyła zbiórka, liczy się każdy grosz | foto wolniodraka.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szesnastoletni Olek toczy walkę z nowotworem. Niestety, po 10 miesiącach od poprzedniego leczenia onkologicznego, choroba powróciła ze zdwojoną siłą. Chłopak potrzebuje pieniędzy na dojazdy do szpitala, rehabilitację i zakup nierefundowanych leków. Ruszyła zbiórka, każdy z nasz może przywrócić Olkowi nadzieję na powrót do zdrowia.

Reklama

Leczenie Osteosarcomy, raka złośliwego kości piszczelowej, nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Nowotwór powrócił. Przerzuty pojawiły się w płucach i w biodrze, stawiając pod wielkim znakiem zapytania efekty trwających długie miesiące ćwiczeń i rehabilitacji operowanej nogi. 

- Młody Wojownik po raz trzeci w swoim życiu mierzy się z tym rodzajem leczenia. W wieku 6 miesięcy wykryto u niego guza mózgu. Po chemioterapii wszczepiono mu zastawkę komorowo-otrzewną, która w dalszych latach jego życia była trzy razy wymieniana. Choroba nowotworowa pozostawiła po sobie znaczące konsekwencje w postaci autyzmu dziecięcego, z którego skutkami Olek mierzy się do dziś. Potrzebuje specjalistycznej opieki i terapii psychologiczno-pedagogicznej oraz wsparcia członków rodziny w samoobsłudze i radzeniu sobie z emocjami - czytamy na stronie wolniodraka.pl 

Najwłaściwszą i jedyną możliwą formą uczenia się dla Olka w tym czasie było nauczanie indywidualne, odbywające się zdalnie przez internet. Mimo autyzmu, Olek jest bardzo świadomy, że może umrzeć, gdyż lekarze począwszy od 16 roku życia rozmawiają z nim jak z dorosłym, informując o diagnozie i sposobach leczenia. Ze względu na podwójny przerzut nowotworu i rozpoczętą chemioterapię, nawet lekcje zdalne odbywają się sporadycznie. W najbliższym czasie czeka Olka kontynuacja chemioterapii oraz operacja i zapewne długotrwała i żmudna rehabilitacja.

- Sytuacja rodzinna naszego bohatera jest niełatwa i bardzo złożona, gdyż w tym samym czasie z chorobą nowotworową mierzy się mama Aleksandra, która wraz z synem obciążona jest Zespołem Li-Fraumeni, czyli rzadkim, uwarunkowanym genetycznie zespołem predyspozycji do nowotworów.

Koszty związane z leczeniem tak nietypowych nowotworów są bardzo duże i przerastają możliwości rodziny Olka. Lekarstwa, suplementy diety, dojazdy do kliniki, planowana rehabilitacja, za wszystko to trzeba zapłacić, a leczenie Olka może być refundowane z NFZ tylko w pewnej części. Dlatego każda, nawet najmniejsza możliwość wsparcia zbiórki dla ratowania życia, jeszcze niepełnoletniego bohatera, przyniesie mu ulgę w bólu i nadzieję na uratowanie jego młodego, dobrze zapowiadającego się życia.

Jeśli chciałbyś pomóc Olkowi, możesz to zrobić w tym miejscu - KLIK. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy