Reklama

Uczennica akademickiego liceum z szansą na indeks Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Opublikowano:
Autor:

Uczennica akademickiego liceum z szansą na indeks Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Maja Podziewska, uczennica klasy pierwszej o profilu medyczno - farmaceutycznym Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie, weźmie udział w prestiżowym projekcie mentorskim KUMPEL, prowadzonym przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Udział w projekcie jest również przepustką na wymarzony kierunek studiów.

Projekt mentorski KUMPEL adresowany jest do najzdolniejszych uczniów spośród elitarnego grona liceów patronackich łódzkiego Uniwersytetu Medycznego, do którego, jako jedyne w Kutnie należy Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi.

Do tegorocznej, drugiej edycji projektu zakwalifikowanych zostało siedmioro licealistów: z I LO im. M. Kopernika w Łodzi, III LO im. T. Kościuszki w Łodzi, XXVI LO w Łodzi, 33 LO w Łodzi, Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Uniwersytetu Łódzkiego, Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II oraz Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie. Każdy z nich pod indywidualną opieką wyznaczonego przez Uniwersytet mentora, przez najbliższy rok będzie brał udział w pracach zespołów badawczych UMED-u i odkryje tajniki pracy naukowca.

– Pomaganie drugiemu człowiekowi od zawsze było moim nadrzędnym celem w życiu i dlatego też w przyszłości chciałabym studiować medycynę i zostać lekarzem – mówi Maja Podziewska. Leczyć pacjentów oraz zmieniać ich życie na lepsze – to moje życiowe cele. Kiedy dowiedziałam się o Projekcie KUMPEL, wiedziałam, że jest to dla mnie niesamowita możliwość do zdobycia ogromnej wiedzy, przebywania i pracy w profesjonalnych laboratoriach, uczestniczenia w interesujących wykładach, prelekcjach, a także rozwijania swoich pasji. Udział w projekcie KUMPEL był moim marzeniem i bardzo się cieszę, że ono się spełniło – dodaje.

W ramach projektu uczestnicy poznają m.in. metodologię prowadzenia badań naukowych, nauczą się korzystać ze specjalistycznego sprzętu laboratoryjnego Uniwersytetu Medycznego, a poprzez stały kontakt z opiekunem naukowym, poszerzą swoją wiedzę merytoryczną. Na uczestników projektu KUMPEL czeka również udział w konferencjach, warsztatach, projektach szkoleniowych oraz wszelkich wydarzeniach organizowanych przez uczelnię.


– Szkoła systematycznie współpracuje z uczelniami wyższymi m. in. z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi Wydziałem Farmaceutycznym i Wydziałem Lekarskim, Politechniką Łódzką, Uniwersytetem Łódzkim. Od listopada uczestniczymy w projekcie realizowanym przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi „ Ścieżki Hipokratesa” – mówi Anna Pietrzak, dyrektor ALO w Kutnie. Udział szkoły w Projekcie mentorskim KUMPEL stanowi kolejny obszar współpracy z tą uczelnią. Jest on dużą szansą dla naszej uczennicy, która – o czym jestem przekonana – w pełni z niej skorzysta.

Po ukończeniu projektu, uczestnicy otrzymają certyfikat, który będzie podstawą do przyznania im maksymalnej liczby punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Jednak, aby otrzymać przepustkę na wymarzony kierunek studiów, muszą spełnić jeszcze jeden warunek – średnia ocen, jaką uczestnik uzyska w roku, w którym bierze udział w projekcie, jak i w następnych latach nauki w liceum nie może być niższa niż 4,75, licząc odrębnie za każdy rok nauki w szkole.

29 marca 2018 roku w Centrum Wiedzy i Innowacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbędzie się uroczysta Gala inaugurująca projekt.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE