Reklama

Reklama

Uczniowie „Jedynki” nagrodzeni w konkursie wojewódzkim

Opublikowano: pt, 7 gru 2018 09:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia We wtorek 27 listopada wręczono nagrody laureatom konkursu „Pudełko zwane wyobraźnią” organizowanego w ramach projektu „Pan Cogito odwiedza bibliotekę”. Organizatorem konkursu była Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, a myślą przewodnią popularyzacja życia i twórczości Zbigniewa Herberta wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie i prezentowanie ich umiejętności artystycznych, inspirowanie do aktywności twórczej.

Reklama

W konkursie brali udział uczniowie oddziałów IV-VI szkół podstawowych z terenu województwa łódzkiego, a zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do wiersza Zbigniew Herbarta „Pudełko zwane wyobraźnią”. Ze Szkoły Podstawowej Nr 1 do konkursu przystąpili uczniowie klas IV i V. Talent uczennic został dostrzeżony i nagrodzony. III miejsce zajęła ex aequo Zuzanna Wnuk, natomiast wśród pięciu wyróżnionych prac znalazła się plastyczna inspiracja Anny Oleksik.

- Nasze uczennice zostały zaproszone na uroczystość, podczas której wręczono nagrody. Gratulujemy uczennicom klasy 5 F przede wszystkim talentu i wyobraźni, bo jak wiadomo już od czasów Alberta Einsteina, „Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza, bo choć wiedza wskazuje na to, co jest, wyobraźnia wskazuje na to, co będzie” - relacjonuje SP Nr 1.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    A.O.

    Gratulacje .