Reklama

Uczniowie z Żychlina w Hiszpanii

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie z Żychlina w Hiszpanii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uczestnikami projektu są uczniowie klasy II i III Technikum z Zespołu Szkół w Żychlinie w zawodzie technik informatyk. Młodzież odbędzie miesięczne dwa staże w miejscowości Ubeda w Hiszpanii w terminach: 02 stycznia 2014 – 02 lutego 2014 (grupa I) 21 czerwca 2014 – 20 lipca 2014 (grupa II). Łącznie w projekcie weźmie udział 20 stażystów podzielonych na dwie grupy po 10 osób, każda pod opieką 2 opiekunów.

Głównym celem projektu jest wykorzystanie wiedzy szkolnej w praktyce. Udział młodzieży w projekcie zapewni im poszerzenie wiedzy praktycznej i teoretycznej zdobytej w szkole. Tylko wówczas gdy proces kształcenia w szkole jest skorelowany z wiedzą i umiejętnościami zdobytymi podczas praktyk, uczeń ma szansę odnaleźć się w przyszłości na rynku pracy. Młodzież stykając się z konkretnymi problemami w miejscu pracy zdobywa odpowiednie doświadczenie i ma szansę odpowiednio reagować w podobnych sytuacjach. Kontakt z najnowszymi technologiami i specjalistami innymi niż nauczyciel, ze specjalistami pracującymi z innym sprzętem, oprogramowaniem niż w Polsce przyczyni się do poszerzenia wiedzy i umiejętności uczniów.

Uczniowie otrzymają europejskie certyfikaty poświadczające zdobyte umiejętności.

Jest to pierwszy projekt napisany w ramach programu” Leonardo da Vinci” ale z pewnością nie ostatni. Zespół szkół w Żychlinie myśli już o złożeniu kolejnego projektu dla przyszłej pierwszej klasy technikum elektrycznego. Koordynator projektu nawiązuje współpracę z firmami elektrycznymi w Hiszpanii i Portugalii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE