Reklama

Uczniowie ze szkoły w Mieczysławowie na stażu w Niemczech

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie ze szkoły w Mieczysławowie na stażu w Niemczech - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od 12 października kolejna grupa uczniów technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik przebywa na stażu zawodowym w Nienburgu w ramach programu Erasmus +. Tematem przewodnim z którym zapoznają się uczniowie będą odnawialne źródła energii a także działanie farmy wiatrowej, farmy ogniw fotowulkanicznych i biogazowni zaopatrujących w energię elektryczną i ciepło mieszkańców okolicznych miejscowości. Podczas warsztatów poznają budowę i działanie maszyn do produkcji biomasy, jej rodzaje i sposoby wykorzystania.

Odnawialne źródła energii, poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych w energetyce, a przede wszystkim ich praktyczne wykorzystanie we własnym gospodarstwie – to główny cel pobytu uczniów w Niemczech. Ponadto uczniowie doskonalą swoje umiejętności posługiwania się językiem niemieckim, poznają kulturę i dorobek historyczny Dolnej Saksonii.

Finansowane ze środków unijnych wyjazdy cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły, dlatego już w maju kolejna 18 osobowa grupa wyjedzie na staż do Niemiec.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE