Reklama

Uczniowie ZSCKR w Mieczysławowie jadą do Niemiec na staż

Opublikowano:
Autor:

 Uczniowie ZSCKR w Mieczysławowie jadą do Niemiec na staż - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie w dwóch 17-osobowych grupach wyjadą na 14 dniowy staż do Niemiec. Placówka zakwalifikowała się do projektu „Staże w Niemczech – możliwością poszerzenia umiejętności zawodowych uczniów ZSCKR w Mieczysławowie” realizowanego w ramach programu POWER na zasadach Erasmus +.

Już 9 czerwca I grupa 17 uczniów wraz z dwoma opiekunami wyjedzie na staż do ośrodka szkoleniowego DEULA w Nienburgu. Wyjadą uczniowie kształcący się w zawodach technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik architektury krajobrazu. Do codziennych zadań grupy należeć będzie realizacja wcześniej ustalonego programu stażu.

Celem projektu jest ułatwienie młodym ludziom rozwoju zarówno osobistego jak i zawodowego, wspieranie ich w zdobywaniu i wykorzystywaniu wiedzy, umiejętności i kompetencji zawodowych a także doskonalenie umiejętności porozumiewania się w języku obcym.

Ośrodek DEULA, w którym młodzież będzie przebywać, ma bogatą i nowoczesną bazę dydaktyczną oraz zapewnia bardzo dobre warunki socjalne a swoje umiejętności doskonalą praktykanci z całej Europy i nie tylko. Uczniowie szkoły w Mieczysławowie oprócz zdobywania nowych umiejętności zawodowych będą mieli możliwość poznania innej kultury i tradycji panujących w Dolnej Saksonii. Weekendy upłyną stażystom na wyjazdach do Hanoweru, Bremen zakładów Volkswagena czy Claasa a być może do Heide Parku.

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający udział w projekcie dokument Europass Mobilność, co znacząco podniesie ich wartość na rynku pracy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE