Reklama

Udają... inspektorów weterynarii. Oszuści atakują gospodarstwa: „Chcą karać mandatami”

Opublikowano:
Autor:

Udają... inspektorów weterynarii. Oszuści atakują gospodarstwa: „Chcą karać mandatami” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mają odwiedzać gospodarstwa rolne w powiecie kutnowskim i... udawać inspektorów Inspekcji Weterynaryjnej. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kutnie ostrzega przed oszustami.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kutnie wydał specjalny komunikat w związku z pojawiającymi się informacjami , że gospodarstwa prowadzące chów i hodowle świń odwiedzają osoby podszywające się pod inspektorów z Inspekcji Weterynaryjnej .

- Osoby te wchodzą do pomieszczeń, w których przebywają świnie bez ubrania ochronnego oraz próbują karać właścicieli zwierząt mandatami karnymi – czytamy w dokumencie podpisanym przez Inspektora Weterynaryjnego, Aleksandrę Krokos.

Dlatego kutnowska weterynaria poprosiła wójtów o przekazanie sołtysom jakimi dokumentami powinien wylegitymować się inspektor lub urzędowy lekarz weterynarii przed przystąpieniem do kontroli. Mianowicie chodzi o:

  • legitymację służbową lub dowód osobisty
  • imienne upoważnienie do kontroli wystawione przez właściwego miejscowego powiatowego lekarza weterynarii
  • odznakę identyfikacyjną

- Ponadto Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kutnie informuje, że żadna osoba spoza gospodarstwa nie ma prawa wchodzić do pomieszczeń, w których są utrzymywane świnie bez ubrania ochronnego – czytamy w dokumencie.

Ponadto każdy kontrolowany rolnik ma prawo zweryfikować kontrolującego we właściwym miejscowo powiatowym inspektoracie weterynarii.

fot. poglądowe, archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE