Udany rewanż Polfarmexu. Rosa pokonana

Wydarzenia Drużyna Polfarmexu Kutno udanie zrewanżowała się ekipie Rosy Radom za porażkę w pierwszej rundzie Tauron Basket Ligi. Podopieczni Jarosława Krysiewicza wygrali 76-71. Pięciu zawodników Farmaceutów zgromadziło na koncie dwucyfrową zdobycz punktową. Bardzo dobre zawody rozegrał Patrik Auda trafiając 7/9 rzutów z gry.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy po celnych trafieniach Witki i Gibsona objęli prowadzenie 6-0. Polfarmex szybko odrobił początkowe straty, a po celnym rzucie z obwodu Marcina Malczyka wyszedł na pierwsze w tym meczu prowadzenie 9-8. Kutnowska drużyna złapała wiatr w żagle i systematycznie powiększała prowadzenie. Dobre zawody rozgrywali Bartłomiej Wołoszyn i Patrik Auda, którzy łącznie zdobyli 15 punktów. Na przerwę zawodnicy Polfarmexu schodzili z siedmiopunktową zaliczką, prowadząc 25-18.

Drugą kwartę lepiej rozpoczęli gracze z Radomia, którzy przystąpili do odrabiania strat. W pewnym momencie przewaga Faramceutów zmalała do zaledwie dwóch oczek (32-30) po celnych trafieniach Adamsa i Majewskiego. Kolejne minuty meczu należały jednak do Polfarmexu, który po dziesięciopunktowej serii ponownie odskoczył rywalom. Nie do zatrzymania byli Wołoszyn i Auda, którzy systematycznie powiększali swoją zdobycz punktową. W kontekście drugiej kwarty nie sposób zapomnieć o Mateuszu Bartoszu, który zdobył 10 punktów oraz Grzegorzu Grochowskim (8 pkt.). Na przerwę Polfarmex schodził prowadząc różnicą 13 punktów (50-37).

Przewaga jaką wypracowali sobie Farmaceuci w pierwszej połowie została szybko roztrwoniona po zmianie stron. Rosa zagrała agresywniej o obronie. W ofensywie nie mylili się Witka oraz Łączyński i po niespełna sześciu minutach drużyna z Radomia odrobiła 12 oczek (50-49). Na dziewięćdziesiąt sekund przed końcem trzeciej części meczu Rosa objęła prowadzenie po celnym trafieniu Urosa Mirkovića (58-56). Ten sam zawodnik ustalił wynik kwarty na 23-9 dla przyjezdnych. Do decydującej odsłony meczu podopieczni Jarosława Krysiewicza przystępowali z jednopunktową stratą (59-60).

Ostatnia kwarta należała do Polfamexu. Kiedy na 4:15 minuty przed końcem spotkania Patrik Auda celnym rzutem zza linii 6,75 m. wyprowadził Farmaceutów na siedmiopunktowe prowadzenie (73-66) kutnowska publiczność oszalała. Niesieni dopingiem z trybun zawodnicy Lwów nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa i po zaciętym, obfitującym w zwroty akcji spotkaniu pokonali drużynę z Radomia 76-71. Była to siódma wygrana Polfamexu w szesnastu dotychczas rozegranych spotkaniach.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Lwów został Patrik Auda, który zdobył 17 punktów i zebrał cztery piłki. Dobre zawody rozegrali również Kwamain Mitchell (15 pkt., 5 zb., 3 as.), Bartłomiej Wołoszyn (11 pkt., 6 zb.) i Grzegorz Grochowski (11 pkt., 5 as.). Blisko skompletowania kolejnego double-double był Kevin Johnson (9 pkt., 13 zb.). W drużynie Rosy na wyróżnienie zasługują, zdobywca 15 punktów Robert Witka oraz Uros Mirković (15 pkt.).

Polfarmex Kutno - Rosa Radom 76-71 (25-18, 25-19, 9-23, 17-11)

Polfarmex: Auda 17 (1), Mitchell 15 (2), Wołoszyn 11 (2), Malczyk 3 (1), Johnson 9 - Grochowski 11 (3), Bartosz 10, Jakóbczyk 0

Rosa: Witka 15 (3), Sokołowski 9, Adams 6, Gibson 5, Majewski 5 (1) - Mirković 15 (1), Łączyński 10 (1), Jeszke 4, Szymkiewicz 2