Udany rewanż Polpharmy. Polfarmex na kolanach

Opublikowano: sob, 24 sty 2015 17:56

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Wydarzenia Nie udało się graczom Polfarmexu odnieść ósmego zwycięstwa w Tauron Basket Lidze. W ramach siedemnastej kolejki podopieczni Jarosława Krysiewicza musieli uznać wyższość Polpharmy Starogard Gdański przegrywając 83-92. Gospodarze wyłączyli kutnowski zespół z walki pod tablicami i dodatkowo świetnie rzucali z dystansu trafiając 14 z 24 rzutów zza linii 6,75m.

Początek spotkania należał do drużyny ze Starogardu Gdańskiego, która za sprawą trójek Meiera, Sappa i Milesa objęła prowadzenie 11-5. W odpowiedzi celnym rzutem z dystansu popisał się Wołoszyn i przewaga gospodarzy zmalała do zaledwie trzech oczek (8-11). Nie do zatrzymania byli jednak rozpędzeni zawodnicy Polpharmy, którzy raz po raz idealnie mierzyli zza łuku. W połowie kwarty po udanej zasłonie Jarmakowicza i celnym trafieniu Milesa gospodarze prowadzili już 22-10. Końcówka należała jednak do Polfarmexu, który po trafieniach Audy, Wołoszyna i Mitchella objął pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie (24-23). Ostatnie słowa należały jednak do Anthonego Milesa. Amerykanin dwukrotnie celnie przymierzył z obwodu ustalając wynik kwarty na 29-26 dla zespołu Polpharmy.

Pierwsze minuty drugiej odsłony farmaceutycznych derbów to skuteczna gra Lwów, którzy za sprawą dwóch skutecznych akcji 2+1 w wykonaniu Kevina Fletchera i celnych osobistych Grochowskiego objęli trzypunktowe prowadzenie (34-31). W dalszej części kwarty gra się wyrównała. Gospodarze odskakiwali na kilka punktów, ale Polfarmex za każdym razem niwelował przewagę. Pierwsza połowa, prowadzona w bardzo szybkim tempie zakończyła się czteropunktowym prowadzeniem Polpharmy 48-44. Zespół ze Starogardu Gd. punktował głównie z obwodu (10/15 za 3), natomiast Lwy szukały punktów pod tablicą (14/21 za 2).

Po wznowieniu gry rytm szybciej złapali podopieczni Jarosława Krysiewicza, którzy odrobili straty i po skuteczniej akcji Patrika Audy wyszli na minimalne prowadzenie 53-52. Przewaga Lwów rosła. Skutecznie z obwodu rzucali Łączyński i Mitchell powiększając przewagę do pięciu oczek (59-54). Radość nie trwała jednak długo. Zaledwie czterdziestu sekund potrzebowali bowiem gracze Polpharmy aby odrobić straty i po kolejnych trójkach Meiera i Bochno zbliżyli się do kutnowskiego zespołu na jeden punkt (61-60). Końcówka należała jednak do Polfarmexu, który do ostatniej części spotkania przystępował z czteropunktową zaliczką (68-64).

Ostatnia kwarta należała do gospodarzy, którzy od samego początku ruszyli do ofensywy. Po niespełna minucie i skutecznej akcji 2+1 Kukiełki drużyna ze Starogardu Gd. objęła prowadzenie 69-68. Przewaga Polpharmy systematycznie rosła i po nieco ponad pięciu minutach wynosiła osiem oczek (82-74). Zespół Polfarmexu nie mógł odnaleźć się na parkiecie seryjnie marnując dogodne sytuacje. Ostatecznie, po słabej, przegranej 15-28 kwarcie Polfarmex musiał uznać wyższość Polpharmy przegrywając różnicą dziewięciu oczek (83-92) notując tym samym dziesiąta porażkę w sezonie. Dla gospodarzy grających bez swojego podstawowego podkoszowego Ravenela było to piąte zwycięstwo w rozgrywkach.

Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania został Anthony Miles, który zgromadził na swoim koncie 27 punktów, 10 zbiórek i 6 asyst. Z dobrej strony zaprezentowali się również Jessie Sapp (18 pkt., 7 zb., 8 as.) oraz Tony Meier (14 pkt., 11 zb., 2 as.).

W drużynie Polfarmexu kolejne dobre zawody rozegrał Kwamain Mitchell, który rzucił 26 oczek (2 zb, 5 as.). Na wyróżnienie zasługują również Bartłomiej Wołoszyn (12 pkt., 5zb.) i nowy zawodnik Lwów Kevin Fletcher (12 pkt., 4zb.)

Polpharma Starogard Gd. - Polfarmex Kutno 92-83 (29-26, 19-18, 16-24, 28-15)

Polpharma: Miles 27 (4), Sapp 18 (2), Meier 14 (4), Bochno 8 (2), Jarmakowicz 7(1) - Robak 2, Kukiełka 10 (1) , Strzelecki 6

Polfarmex: Mitchell 26 (3), Wołoszyn 12 (2), Auda 10, Łączyński 8 (2), Johnson 2 - Fletcher 12, Grochowski 6, Malczyk 3 (1), Bartosz 4