Reklama

UKS "Dziewiątka" w Aleksandrowie Łódzkim

Opublikowano:
Autor:

UKS "Dziewiątka" w Aleksandrowie Łódzkim - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W minioną sobotę zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” zainaugurowali starty w sezonie letnim na stadionie lekkoatletycznym Miejskiego Klubu Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim.Mimo, że to początek sezonu i każda grupa wiekowa ma inne priorytety (starsi mają swoje imprezy mistrzowskie na przełomie czerwca i lipca, natomiast młodzicy w drugiej połowie września) rekordy życiowe ustanawiali i młodsi i starsi.Najbardziej wartościowy wynik uzyskał junior Damian Lasecki, który zajął drugie miejsce w biegu na 600 m z bardzo dobrym wynikiem 1;26,66 min;s, który jest jego nowym rekordem życiowym na tym dystansie.

Czwarte miejsce w konkursie skoku wzwyż z wyrównanym rekordem życiowym z poprzedniego sezonu zajął junior młodszy Adrian Jarosiński, który pokonał poprzeczkę na wysokości 175 cm. Adrian w tegorocznym sezonie halowym uzyskał już wynik 180 cm.

Piąte miejsce w mityngu wywalczył junior Piotr Kowalski (specjalista od 400 m ppł.), który w biegu na 100 m uzyskał dobry czas 11,96 s (rekord życiowy Piotra na tym dystansie wynosi 11,41 s).

Miłe niespodzianki sprawiła dwójka nowo „upieczonych” młodzików, która w konkursach skoku w dal dostała się do finałowej „ósemki”, poprawiając swoje rekordy życiowe;
- Marta Budner – piąte miejsce z wynikiem 4,77 m (Marta miała już skoki blisko pięciu metrowe, ale skacząc nie z belki tylko z tzw. strefy – skok liczy się od miejsca odbicia), plus rekord życiowy w biegu na 100 m – 14,34 s,
- Bartosz Ruszkowski – ósme miejsce z wynikiem 5,32 m i rekord życiowy w biegu na 100 m – 12,81 s.
Dobre wyniki poparte rekordami życiowymi uzyskali także:
- Błażej Wilanowski (młodzik), który wygrał swoją serię w biegu na 600 m z rekordem życiowym 1;35,09 min,s,
- Patryk Kubiak (senior), który w biegu na 100 m wyrównał swój rekord życiowy, wynikiem 12,28 s,
- Jan Ślusarski (młodzik) – rekord życiowy w biegu na 600 m w czasie 1;43,37 min;s,
- Mateusz Stępniak (młodzik), który debiutował w barwach UKS „Dziewiątka” w biegu na 100m, pokonując go w czasie 12,84 s.

Następny start kutnowscy lekkoatleci „zaliczą” w następny weekend w Łodzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE