Reklama

UKS "Dziewiątka" zainaugurował sezon halowy

Opublikowano:
Autor:

UKS "Dziewiątka" zainaugurował sezon halowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W minioną niedzielę, 4 stycznia b.r. lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego "Dziewiątka" zainaugurowali starty w sezonie halowym 2015 roku.Pierwszy mityng w nowym roku odbył się na hali w Toruniu, która jest teraz najnowocześniejszym obiektem lekkoatletycznym w Polsce (widownia na przeszło 5 tysięcy miejsc, osprzęt lekkoatletyczny przeniesiony z Sopotu, gdzie był zakupiony na ubiegłoroczne Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce).W mityngu startowało przeszło 400 zawodników z blisko 50 klubów z całego kraju. Na tle wymagających przeciwników bardzo dobrze zaprezentowała się kutnowska ekipa, która uzyskała kilka bardzo wartościowych wyników.

Nowo upieczony junior (rocznik ’97) Piotr Kowalski ustanowił w pierwszym starcie w tym sezonie dwa rekordy życiowe; w biegu na 60 m w czasie 7,36 s i w biegu na 200 m w czasie 23,58 s.

Klubowy rówieśnik Piotra Damian Lasecki przebiegł 600 m w czasie nowego rekordu życiowego 1;29,30 min;s.

Junior młodszy (rocznik ’99), skoczek wzwyż Adrian Jarosiński wyrównał halowy rekord w tej konkurencji, pokonując poprzeczkę na wysokości 170 cm (rekord życiowy na stadionie 175 cm).

Młodziczka (rocznik ’01) Marta Budner ustanowiła dwa halowe rekordy życiowe; w biegu na 60 m wynikiem 8,95 s i w biegu na 200 m wynikiem 29,67s.

Pozostałe najlepsze wyniki kutnowskich zawodników:

  • Rafał Ewkowski (junior) – 60 m-7,70 s, 200 m-24,78 s,
  • Izabela Drabik (juniorka młodsza) – 60 m-8,74 s, 200 m-29,45 s,
  • Iga Chodorowska (juniorka młodsza) – pchnięcie kulą-9,51 m.
- Pierwszy start i kilka rekordów życiowych, to na pewno cieszy. Jednak dla nas na tym etapie przygotowań ważniejsze jest wystartowanie na tartanie i utwierdzenie się w przekonaniu, że przygotowania idą w prawidłowym kierunku. Jeżeli może to się odbyć na tak wspaniałym obiekcie jak hala w Toruniu sprawia to wszystkim jeszcze większą przyjemność – skomentował pierwszy halowy start swoich podopiecznych w sezonie 2015 trener Jacek Kudła.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE