Reklama

Reklama

Uległ strasznemu wypadkowi. Krystian zbiera na specjalny rower, by wystartować w Igrzyskach Paraolimpijskich

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pomagam.pl

Uległ strasznemu wypadkowi. Krystian zbiera na specjalny rower, by wystartować w Igrzyskach Paraolimpijskich - Zdjęcie główne

Krystian Korzewski zbiera na specjalny rower, który pozwoli mu spełniać marzenia | foto pomagam.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Krystian Korzewski zbiera na specjalny rower, który pozwoli mu spełniać swoje nowe marzenia. Lata temu Krystian złamał kręgosłup, a następnie przeszedł przez szereg komplikacji zdrowotnych. Teraz chce udowodnić, że „chcieć, znaczy móc”. Do tego potrzebuje jednak naszego wsparcia.

Reklama

Krystian z Koźla pod Strykowem (województwo łódzkie) jest osobą niepełnosprawną. W 2005 roku, w wieku 19 lat, podczas skoku do wody, złamał kręgosłup, przez co doznał paraliżu kończyn górnych. To całkowicie zniszczyło wszelkie plany młodego chłopaka.

Portal tulodz.pl podaje, że wcześniej Krystian był bardzo aktywnym nastolatkiem i trenował podnoszenie ciężarów z ogromną nadzieją i fizycznymi predyspozycjami na sukcesy w przyszłości. 

Problemy zdrowotne nie opuszczały Krystiana także po wypadku i operacji. 

- Operacja, sepsa, nieudana rehabilitacja, odleżyny, przeczulica. Załamani i przerażeni bliscy. Tylko ja wiem, jakie myśli mieszały się w mojej głowie. Diagnozy lekarzy nie dawały szans na to że kiedyś będę sam jeździł na wózku, że będę mógł sam zjeść posiłek - wspomina Krystian Korzewski.

Krystian przeleżał w łóżku prawie 10 lat. W tym czasie bardzo ciężko pracował, by móc ponownie zacząć funkcjonować o własnych siłach.

Lata ćwiczeń i rehabilitacji sprawiły, że stan zdrowia Krystiana uległ zdecydowanej poprawie. Dzięki temu Krystian mógł ponownie zacząć uprawiać sport.

- Od kilku lat ciężko trenuję kolarstwo na pożyczonym od kolegi rowerze „Handbike'u". Niestety koszty takiego sprzętu przerastają moje możliwości a wypada, bym w końcu zwrócił pożyczony rower i posiadał wreszcie własny - tłumaczy Krystian Korzewski, który zaznacza także, że rower, z którego korzysta, jest dla niego za krótki.

- Dlatego też zwracam się z prośbą o pomoc w zgromadzeniu funduszy, które pomogą mi kupić wymarzony własny rower na którym będę mógł startować na równi z innymi zawodnikami - apeluje.

Na stronie Pomagamy.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na nowy rower dla Krystiana (kliknij). Cel? 35 tysięcy złotych.

- Kto wie jak daleko mnie ten rower poniesie! Mam nadzieję że na Olimpiadę! - kończy pełen nadziei Krystian.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy