Reklama

Reklama

Upały dokuczają nie tylko ludziom – czy pod kutnowskimi urzędami znajdziemy miski dla zwierząt?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: wamiz.pl

Upały dokuczają nie tylko ludziom – czy pod kutnowskimi urzędami znajdziemy miski dla zwierząt? - Zdjęcie główne

W kutnowskich urzędach stanęły miski z wodą dla zwierząt | foto wamiz.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tegoroczne lato dopiero się zaczyna, jednak wysokie temperatury najprawdopodobniej zostaną z nami jeszcze długo. Z tego powodu coraz więcej miast decyduje się w takiej sytuacji na pomoc spragnionym zwierzętom. Czy taka pomoc ma miejsce także w Kutnie?

Reklama

Martyna Stasiak, asystentka posłanki Agnieszki Hanajczyk, wystosowała pismo w tej sprawie do Prezydenta Miasta Kutno, Wójt Gminy Kutno oraz Starosty Kutnowskiego. Poprosiła w nim o ustawienie misek z wodą m.in. przed budynkami urzędów.

- Proszę o pozytywne przychylenie się do prośby o umieszczenie misek przy wszystkich instytucjach zarządzanych przez Miasto Kutno oraz przed urzędem miasta. Czeka nas fala upałów. Niewielkim kosztem możemy pomóc zwierzętom – również tym bezdomnym – czytamy w piśmie do prezydenta. 

Okazało się, że w drzwiach Urzędu Miasta taka miska wystawiana jest od dwóch lat. W tym roku również. O akcji "Miska wody dla twojego pupila" pisaliśmy wcześniej m.in. TUTAJ.

- Zachęcamy lokalnych przedsiębiorców do włączenia się do akcji "Miska wody dla twojego pupila". To tylko miska wody, ale dla naszych milusińskich oznacza znacznie więcej – poinformował wówczas magistrat.

Urząd Gminy Kutno również zdecydował się pomóc zwierzętom podczas upałów i poinformował o tym na Facebooku.

- Nadeszły upały, każdemu chce się pić, również naszym czworonożnym przyjaciołom. Przy wejściach do Urzędu Gminy Kutno ustawione są miski z wodą, z której mogą korzystać spragnione zwierzaki. Zapraszamy! – czytamy. 

Trend misiek dla psów w miejskiej przestrzeni jest coraz popularniejszy. O ile kilka lat temu było to nowością o tyle dziś, będąc w mieście, widzimy coraz więcej miseczek wystawionych przed sklepami, restauracjami i instytucjami. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE