Reklama

Reklama

Upamiętnili rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Opublikowano: 13 grudnia 2017 14:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia O godzinie 12 pod pomnikiem "Ulotka" upamiętniono wprowadzenie stanu wojennego. Dziś bowiem mija 36 lat od momentu ogłoszenia przez gen. Jaruzelskiego stanu wyjątkowego. Zgromadzeni uczcili pamięć poległych, a także osób, które doświadczyły represji w tym okresie.

Reklama

Wszyscy zaproszeni w samo południe zebrali się wokół pomnika. Poczty sztandarowe stanęły wokół dumnie trzymając proporce. Jako pierwsi głos zabrali przedstawiciele Podregionu Kutno "Solidarność". Przypomnieli oni o okolicznościach wprowadzenia stanu wojennego i represjach, a także wspomnieli o mieszkańcach Kutna, którzy zostali internowani i represjonowani przez ówczesne władze. Kolejnym punktem uroczystości było przemówienie prezydenta miasta - Zbigniewa Burzyńskiego. Obchody tej bolesnej i smutnej rocznicy zostały zakończone złożeniem kwiatów pod pomnikiem przez m.in. przedstawicieli władz miasta, szkół, związkowców oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)
 • 4 lata temu | ocena +2 / -2

  tentegotam

  .... w d.... mamy wyrazy wdzięczności za wywalczoną wolność od UBoli, komuszych ćwoków i innych nieudaczników oraz wiecznie niezadowolonych. Alleluja i do przodu !!

 • 4 lata temu | ocena +2 / -2

  Kris

  Dziwi mnie jedno. W tym związku jest trochę członków i żeby na swoich przedstawicieli nie udało się wybrać jednego dwóch żeby potrafili wydukać normalnie parę słów to ŻENADA !!!!!!!!!!!!!!

 • 4 lata temu | ocena +4 / -4

  stary komuch

  Ile tu mord znajomych z dawnej PZPR ,sami swoi normalnie.

 • 4 lata temu | ocena +9 / -9

  mieszkaniec

  A powiatowego sztandaru nie uwidzisz na takich uroczystościach. Co ten starosta wyprawia?