Reklama

Urząd komentuje zmiany w projekcie Zielonej Osi. Jakie są przyczyny?

Opublikowano:
Autor:

Urząd komentuje zmiany w projekcie Zielonej Osi. Jakie są przyczyny? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś rano informowaliśmy o kolejnym przetargu na wykonanie Zielonej Osi Miasta i kontrowersjach związanych z wykorzystaniem kostki zamiast asfaltu jaki nawierzchni ścieżki rowerowej (KLIK). Magistrat wyjaśnia, dlaczego zdecydowano się na takie rozwiązanie.

Jak podkreśla Biuro Prasowe Urzędu Miasta, zmiany w projekcie Zielonej Osi wynikały z konieczności „cięcia” kosztów.

- W ramach przeprowadzonego postępowania przetargowego na to zadanie wpłynęła jedna oferta prawie 3-krotnie przewyższająca środki zabezpieczone przez Miasto. Po analizie zakresu zadania podjęta została decyzja o zamianie asfaltowej ścieżki rowerowej na wykonaną z kostki betonowej. Przy realizacji ścieżki z masy asfaltowej na terenach położonych bezpośrednio przy rzece i na wałach, duże koszty generowane są przez konieczność budowy dróg technicznych dla sprzętu ciężkiego takiego jak: walec czy rozkładarka masy asfaltowej. W przypadku zastosowania kostki betonowej liczymy na mniejsze koszty budowy dróg technicznych, co powinno znaleźć odzwierciedlenie w złożonych ofertach – informuje nas Biuro Prasowe UM.

Urząd informuje nas także, że rezygnacja z realizacji części zakresu zadania unijnego jest równoznaczna z proporcjonalnym zmniejszeniem dofinansowania na to zadanie.

- Ponadto niezrealizowana część zadania traci dofinansowanie i może być wykonana tylko ze środków własnych Miasta Kutna – czytamy w odpowiedzi z UM.

Zapytaliśmy także, czy jest jeszcze szansa, by powrócić do pierwotnego planu wykonania ścieżki z nawierzchni asfaltowej. Magistrat odpowiada, że:

- Inne rozwiązania będą analizowane w przypadku nierozstrzygnięcia ogłoszonego postępowania przetargowego – kończy Biuro Prasowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE