Reklama

Reklama

Urząd kupił samochód elektryczny. Kosztował ponad 90 tysięcy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Urząd kupił samochód elektryczny. Kosztował ponad 90 tysięcy [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
7
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Jedna z gmin naszego regionu zakupiła samochód elektryczny. Jego wartość to ponad 90 tysięcy złotych. W planach jest montaż stacji ładowania obok jednej ze szkół.

Reklama

Gmina Łęczyca kupiła samochód elektryczny

O zakupie samochodu poinformował senator Przemysław Błaszczyk. Auto będzie eksploatowane przez Gminę Łęczyca.

Pojazd zakupiono dzięki dofinansowaniu pozyskanemu w formie pożyczko-dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

- Gmina Łęczyca zakupiła samochód elektryczny o wartości 92 000 zł. Natomiast przy Szkole  Podstawowej w Topoli Królewskiej powstanie drugi element projektu czyli stacja ładowania. Całość zadania to koszt 142 000 zł. Gratuluję – napisał w swoich mediach społecznościowych senator Przemysław Błaszczyk.

Samochód elektryczny Dacia Spring, zastąpił stary i wysłużony samochód z silnikiem diesla. Auto wczoraj trafiło na stan Urzędu Gminy.

- Już niedługo na terenie Gminy Łęczyca, a dokładnie przy Samorządowej Szkole Podstawowej w Topoli Królewskiej, stanie także pierwsza w gminie stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Będzie to miejsce, gdzie każdy posiadacz elektryka doładuje swój pojazd. Planowany jest w tym celu montaż dwustanowiskowej stacji ładowania AC o maksymalnej mocy ładowania do 22kW – informują władze Gminy Łęczyca.

Stacja będzie posiadała czytnik kart RFID. Tego typu obiekty stają się w ostatnim czasie co raz bardziej popularne, w związku z dyrektywami wprowadzanymi przez Unie Europejską oraz większą świadomością ekologiczną obywateli. 

- Punkty ładowania na tę chwilę można spotkać głównie w centrach dużych miast, dlatego montaż urządzenia na terenie gminy wiejskiej będzie niewątpliwie sporym udogodnieniem dla posiadaczy pojazdów korzystających z zielonej energii – podkreśla Gmina.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy