Reklama

Reklama

Urząd Miasta wstrzymuje bezpłatną kastrację zwierząt. „Pula środków prawie w całości się wyczerpała”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Urząd Miasta wstrzymuje bezpłatną kastrację zwierząt. „Pula środków prawie w całości się wyczerpała” - Zdjęcie główne

Urząd Miasta w Kutnie chwilowo wstrzymuje bezpłatną kastrację zwierząt. „Pula środków prawie w całości się wyczerpała” | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od początku działania programu bezpłatnej sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich w Kutnie, mieszkańcy złożyli już prawie 400 wniosków na zabiegi. Niestety, ze względu na ogromne zainteresowanie projektem i ograniczoną pulę środków, zostaje on tymczasowo wstrzymany.

Reklama

Od początku kwietnia właściciele psów i kotów z terenu Kutna mogą korzystać z bezpłatnego programu sterylizacji i kastracji zwierząt. Dofinansowanie obejmuje zabiegi przeprowadzane w siedmiu gabinetach weterynaryjnych. Jak informuje urząd miasta, do tej pory wpłynęło już niemal 400 takich wniosków.

Niestety pieniądze przeznaczone na program nie są nieograniczone, a duża liczba wnioskujących spowodowała, że pula środków przeznaczonych na ten cel prawie w całości się wyczerpała.

- Jesteśmy zmuszeni na kilka tygodni zawiesić działanie programu. Musimy poczekać, aż spłyną do nas wszelkie rozliczenia i będzie wiadomo, ile pieniędzy zostało nam jeszcze do rozdysponowania. Prosimy właścicieli zwierząt o cierpliwość w tej sprawie – przekonuje Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego UM Kutno.

Pomysł bezpłatnej sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich został zgłoszony do ubiegłorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Info: UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy