Reklama

Reklama

Urząd miasta wydał oświadczenie w sprawie schroniska w Wojtyszkach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Urząd miasta wydał oświadczenie w sprawie schroniska w Wojtyszkach - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W związku z licznymi wpisami i komentarzami w mediach społecznościowych dotyczącymi bezdomnych psów przebywających w schronisku w Wojtyszkach, kutnowski magistrat wydał specjalne oświadczenie. Poniżej prezentujemy jego pełną treść.

Reklama

Drodzy mieszkańcy

1. Chcielibyśmy podkreślić, że Miasto nie może wybierać schroniska według własnych przekonań, ponieważ w tej kwestii obowiązują nas zasady Prawa Zamówień Publicznych, które zobowiązuje wszystkie urzędy do przeprowadzenia procedury konkursowej. Wszystkie podmioty startujące w konkursie muszą zapewnić przestrzeganie standardów opieki nad zwierzętami, a ostatecznie wygrywa ta, która zaoferuje najniższą cenę. Takie jest Prawo Zamówień Publicznych. W żaden sposób Urząd Miasta nie może tego wymogu złamać.

2. Urzędnicy Biura Zieleni Miejskiej raz na kwartał, przeprowadzali kontrolę w schronisku i sprawdzali warunki, w jakich żyją zwierzęta odłowione z terenu Miasta. Nie stwierdzono w tym zakresie łamania jakichkolwiek standardów.

3.Schroniska w Polsce są pod nadzorem Powiatowych Lekarzy Weterynarii i służb sanitarnych. To te służby, przede wszystkim, egzekwują przestrzeganie standardów. Żadne ze służb do tej pory nie zgłaszały nam obiekcji w tych kwestiach.

Wszystkim nam leży na sercu dobro zwierząt, dlatego, jak zapewne Państwo zauważyliście, od grudnia prowadzimy wzmożone działania na rzecz adopcji psów. Ze względu na dochodzące do nas informacje o niewłaściwym traktowaniu bezdomnych zwierząt w schronisku w Wojtyszkach, w dniu 10.03.2021 przeprowadzana jest dodatkowa kontrola.    

Jeśli pokaże ona uchybienia, Miasto będzie musiało zerwać, podpisaną ze schroniskiem umowę.

Liczymy na Państwa otwarte serca i nie chcemy z nikim toczyć wojny o bezdomne zwierzęta, bo ten temat wymaga wyjątkowego współdziałania. Warto bowiem zwrócić uwagę na to, kto powoduje bezdomność wśród zwierząt i ten problem wyeliminować.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy