Reklama

Urząd Miasta zajmie się zwalczaniem korupcji?

Opublikowano:
Autor:

Urząd Miasta zajmie się zwalczaniem korupcji?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Taki wniosek zawarty w petycji radcy prawnego trafił do magistratu. Za Politykę Zarządzania Konfliktem Interesów, bo tak mają nazywać się te działania, odpowiedzialny ma być samorząd, co wynika z zaleceń samego CBA.

Do Miasta Kutno trafiła petycja „w interesie publicznym”, którą sporządził radca prawny Konrad Łakomy. Wniósł on o wprowadzenie w życie w kutnowskim ratuszu Polityki Zarządzania Konfliktem Interesów, zgodnie z zaleceniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zawarte są one w dokumencie „Korupcja Polityczna. Wskazówki dla przedstawicieli organów władzy wybieranych w wyborach powszechnych”. Do egzekwowania tejże polityki Urząd Miasta, jak wynika z treści pisma, powinien wyznaczyć odpowiedzialną za to osobę. Ponadto powinien wprowadzić mechanizm kontroli naruszeń wspomnianej polityki. W gestii Miasta będzie leżało także ustanowienie konsekwencji za jej nieprzestrzeganie.

W treści przytoczonego dokumentu czytamy, że:

- Przywódcy polityczni mogą odegrać ogromną rolę w przeciwdziałaniu korupcji, co najmniej z trzech powodów. Po pierwsze, stanowią przykład nie tylko dla członków swojej formacji politycznej, ale i wszystkich obywateli. Po drugie, wyznaczają kierunki działalności politycznej, w tym polityki antykorupcyjnej. Wreszcie po trzecie, udzielają niezwykle istotnego w walce z korupcją wsparcia politycznego.

W nim znajdują się również wskazówki dla włodarzów i swego rodzaju dekalog antykorupcyjny, którego powinni, a raczej muszą przestrzegać.

O odpowiedzi i działaniach podjętych przez Miasto z związku z powyższym niezwłocznie poinformujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE