Reklama

Reklama

Urząd w Krośniewicach z nowym udogodnieniem dla mieszkańców. Co to takiego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Krośniewice

Urząd w Krośniewicach z nowym udogodnieniem dla mieszkańców. Co to takiego? - Zdjęcie główne

Urząd w Krośniewicach z nowym ułatwieniem dla mieszkańców. Ma zapewnić komfort i poprawić dostępność | foto Gmina Krośniewice

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Krośniewice poinformowała o nowym urządzeniu, jakie pojawiło się w tamtejszym Urzędzie Miejskim. Dzięki niemu urząd ma stać się miejscem bardziej komfortowym dla słabosłyszących mieszkańców gminy.

Reklama

Pętla indukcyjna w Urzędzie Miejskim w Krośniewicach

W Urzędzie Miejskim przy ul. Poznańskiej 5 w Krośniewicach zamontowana została pętla indukcyjna, która ma za zadanie pomóc osobom z dysfunkcją słuchu podczas załatwiania spraw urzędowych. Urządzenie pojawiło sie w sekretariacie (na pierwszym piętrze).

O nowym ułatwieniu poinformowała burmistrz Krośniewic, Katarzyna Erdman. 

- Pętla będzie wzmacniać głos pracownika, przekazując bezpośrednio do aparatu słuchowego lub implantu. Zastosowanie powyższego urządzenia znacznie poprawi dostępność urzędu dla osób z problemami słuchu - zaznacza burmistrz. 

Pętla została przekazana nieodpłatnie przez Certes Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie w ramach projektu :Akademia samorządowa: Dostępność plus – mazowieckie i łódzkie", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Pętle indukcyne pojawiają się w coraz większej ilości miejsc publicznych, m.in. w szkołach, urzędach, szpitalach, bankach czy na dworcach kolejowych. Ich celem jest zapewnienie osobom niedosłyszącym, korzystającym z aparatów czy implantów, komfortu słyszenia i zrozumienia, nawet w warunkach hałasu czy pogłosu w urzędzie. 

- Urzędy bez pętli indukcyjnej okazują się być dla osób z niepełnosprawnością słuchową bardzo niekomfortowe i nieprzyjazne. Petent urzędu w warunkach szumów i hałasu - co w urzędzie, przy okienkach występuje stosunkowo często - może nie zrozumieć co jest do niego mówione i wizyta w urzędzie może okazać się dla niego wyjątkowo stresująca - czytamy na stronie ccpartners.pl.

Info: Gmina Krośniewice

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy