Reklama

Usuwają nazwiska z domofonów. Wszystko przez...

Opublikowano:
Autor:

Usuwają nazwiska z domofonów. Wszystko przez... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niespełna miesiąc temu w życie weszło Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych. Całe "zamieszanie" wokół ustawy dotyka również mieszkańców bloków, bowiem ze znajdujących się na nich domofonów znikną nazwiska właścicieli mieszkań.

Z tabliczek przy domofonach znikają nazwiska mieszkańców poszczególnych bloków w Kutnie. A wszystko przez obowiązujące zapisy zawarte w RODO, obejmujące wszystkie podmioty przetwarzające dane osobowe w związku z prowadzoną działalnością. Takim podmiotem jest właśnie Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "Pionier", która rozpoczęła proces usuwania danych osobowych, tj. nazwisk lokatorów znajdujących się na domofonach oraz na klatkach schodowych, gdzie pozostanie tylko nr mieszkania. Ciężko określić, ile potrwa usuwanie danych ze względu na sporą liczbę bloków oraz fakt, że niektórzy mieszkańcy nie godzą się na ich likwidację.

- Nazwiska usuwane są w zasadzie od początku miesiąca, zaraz po tym, jak w życie weszło RODO. Mieszkańcy mają możliwość wypełnienia specjalnego oświadczenie, w którym wyrażają zgodę na pozostawienie jego danych. Jeśli jednak takiej zgody nie otrzymamy, likwidujemy nazwiska, a na domofonach pozostają jedynie numery mieszkań - taką informację otrzymaliśmy z administracji Grunwald-Łąkoszyn RSM "Pionier".

Co o tym sądzicie?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE