Reklama

"Utrwal z nami historię powstania Solidarności w Kutnie i powiecie"

Opublikowano:
Autor:

"Utrwal z nami historię powstania Solidarności w Kutnie i powiecie" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Konkurs organizowany przez Radę Podregionu Kutno NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” w 35-tą rocznicę powstania związku pt. „Utrwal z nami historię powstania Solidarności w Kutnie i powiecie”.Konkurs kierowany jest do wszystkich mieszkańców Kutna i powiatu kutnowskiego, dzieci, młodzieży i dorosłych. Celem konkursu jest zebranie pamiątek, dokumentów, wspomnień z lat największego zrywu w dziejach Polski po II wojnie światowej.

Oczekujemy od mieszkańców Kutna i powiatu odtworzenia poprzez pamiątki tamtych lat. Mogą to być dokumenty, znaczki, legitymacje, deklaracje, pisma, zdjęcia, listy, maszyny, urządzenia powielające i inne. Każdy dokument, pamiątka powinna być zaopatrzona w imię, nazwisko i krótką historię posiadania takiego przedmiotu, dokumentu lub nabycia takiej pamiątki oraz tel. kontaktowy.
Z zebranych pamiątek, dokumentów będzie zrobiona wystawa oraz dokumentacja fotograficzna zaprezentowana w rocznicę powstania NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”.

Po skatalogowaniu tej dokumentacji, pamiątek będzie możliwość odebrania przedmiotu, pamiątki lub pozostawienie jej
w archiwum muzeum.
Prezentację takiego przedmiotu, pamiątki, dokumentu będzie oceniać fachowe jury powołane przez Radę Podregionu Kutno NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”. Najbardziej wiarygodne, cenne przedmioty będą nagrodzone. Liczymy na duże zainteresowanie naszym konkursem.

Autorzy i właściciele tychże przedmiotów, wspomnień, pamiątek będą uroczyście przedstawieni oraz nagrodzeni na uroczystości w dniu 31 sierpnia 2015 r.

Kontakt z organizatorami: tel. 502 325 054, 606 493 473
Na zgłoszenia czekamy do dnia 01 sierpnia 2015 r. w siedzibie Podregionu Kutno ul. Narutowicza 11.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE