Reklama

Uwaga na oszustów! Podszywają się pod bank PKO

Opublikowano:
Autor:

Uwaga na oszustów! Podszywają się pod bank PKO - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że podmiot o nazwie „Publiczny Kapitał Oszczędności” występujący także pod nazwą ”PKO Bank Warszawa” podszywa się pod PKO BP i próbuje wyłudzić pieniądze za pomocą fałszywych dokumentów.

Jak podaje w komunikacie prasowym KNF, w związku z otrzymywanymi przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) sygnałami wskazującymi na próby wyłudzenia środków pieniężnych w związku z rzekomą koniecznością uiszczenia opłaty za „certyfikat poświadczający brak zaległości podatkowych dla nierezydentów” (ang. NRTCC - Non Residential Tax Clearance Certificate) w celu umożliwienia wypłaty środków z rachunku prowadzonego przez podmiot „Publiczny Kapitał Oszczędności” (w korespondencji elektronicznej także jako ”PKO Bank Warszawa”) oraz posługiwanie się przez nieznane osoby sfałszowanymi dokumentami opatrzonymi logotypem KNF, a także podpisem Przewodniczącego KNF – Marka Chrzanowskiego.

Urząd podkreśla, że dokumenty nie zostały sygnowane przez Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego – Marka Chrzanowskiego!

Ponadto do zadań Urzędu NIE należy egzekwowanie podatków, w tym opłat za „certyfikat poświadczający brak zaległości podatkowych dla nierezydentów”; podmiot Publiczny Kapitał Oszczędności (PKO Bank Warszawa) posługujący się stroną internetową www.publicnzykapital.com (nazwa domeny zawiera błąd) NIE ma siedziby na terytorium RP oraz NIE jest nadzorowany przez KNF;

Wbrew informacjom zamieszczonym na stronie www.publicnzykapital.com, Podmiot Publiczny Kapitał Oszczędności (PKO Bank Warszawa) nie jest nadzorowany przez brytyjski organ nadzoru finansowego – Financial Conduct Authority (FCA), o czym poinformowano w osobnym komunikacie opublikowanym przez brytyjskiego nadzorcę (komunikat FCA).

Pod adresem Warszawa, Piotra Skargi 61, gdzie zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej www.publicnzykapital.com znajduje się siedziba podmiotu „Publiczny Kapitał Oszczędności”, faktycznie znajduje się siedziba oddziału PKO Banku Polskiego S.A., instytucji nadzorowanej przez KNF, która NIE ma związku z opisywanym procederem. Adres został wykorzystany przez oszustów w celu uwiarygodnienia działalności przestępczej i podszycia się pod instytucję nadzorowaną.

W związku z powyższym UKNF prosi o zachowanie szczególnej ostrożności oraz nieprzelewanie żadnych środków, włącznie z opłatą za „certyfikat poświadczający brak zaległości podatkowych dla nierezydentów” oraz opłatą za otwarcie rachunku bankowego przez Publiczny Kapitał Oszczędności - podaje w komunikacie prasowym KNF.

Jednocześnie UKNF zwraca się z prośbą do wszystkich osób, które otrzymały ww. dokumenty o przesłanie ich na adres [email protected], a także o przekazanie wszelkich informacji mających związek ze sprawą. Prosimy o zatytułowanie wiadomości: „Publiczny Kapitał Oszczędności”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE